Jak przeprowadzić detoks?

Jak przeprowadzić detoks?

Jakość współczesnej żywności nie jest niestety najlepsza. Nawet osobnik nieznający się na dietetyce na pewno sam mógłby przyznać, że to wszystko, co je obecnie, nie ma najlepszego składu i właściwości. A mówimy tu nie tylko o słodyczach, chipsach, gotowych daniach czy fast-foodach, ale też i o owocach i warzywach, uznawanych powszechnie za najzdrowsze pokarmy świata. Niestety – nawet obfitująca w nie dieta może nie być do końca dobra dla organizmu. Do uprawy roślin wykorzystuje się bowiem olbrzymie ilości preparatów chemicznych, spośród których to pestycydy są najgroźniejsze, gdyż to one najczęściej zatrzymują się w organizmie. No to jak pozbyć się tej chemii, która w jakiś sposób dostała się już do wnętrza organizmu? W tym celu warto przeprowadzić mały detoks organizmu. A wbrew pozorom nie musi być on wcale długi. Już tygodniowa kuracja oczyszczająca powinna zdać egzamin i zapewnić człowiekowi lepsze zdrowie oraz samopoczucie.

Jednym z lepszych sposobów na taki detoks jest… całkowite wypocenie organizmu. Wraz z potem człowiek pozbywa się bowiem licznych toksyn. A aby doprowadzić do tego, by ciało pociło się jeszcze bardziej niż normalnie, wystarczy wystawić się na dłuższy i bardziej intensywny wysiłek fizyczny. Najlepiej zadziała tutaj trening cardio. Wykonywany przy wyższym tętnie jest na tyle męczący dla organizmu, że już podczas godziny można z jego pomocą stracić mnóstwo potu. A wraz z potem traci się oczywiście toksyny i inne szkodliwe związki. Trening pomaga też w usuwaniu nadmiaru wolnych rodników. Warto więc ćwiczyć i warto to robić przynajmniej trzy lub cztery razy w tygodniu. Warto też podwyższać intensywność ćwiczeń, by robić je tak, aby na sali wylewać z siebie jak najwięcej potu.

Oczyszczanie organizmu jest też ściśle związane z… wypróżnianiem się. Nikt chyba nie lubi o tym mówić, ale jednak oddawanie kału jest normalnym procesem fizjologicznym, dzięki któremu utrzymujemy właściwe dla nas zdrowie. Toksyn pozbywamy się właśnie w toalecie. Jeżeli więc tempo naszej przemiany materii pozostawia w tym momencie wiele do życzenia, to nim należałoby się koniecznie zająć. A jak usprawnić układ metaboliczny? Jak go zmusić do szybszego lub efektywniejszego działania? Na pewno dobrze zadziała na niego wyższa podaż błonnika pokarmowego, czyli związku występującego w kaszach, ciemnym ryżu, ciemnym makaronie oraz ciemnym pieczywie. Detoks organizmu wspomogą również zioła, zwykła woda oraz owoce i warzywa. Oczyszczająca dieta powinna zawierać jak największą ilość tego rodzaju produktów.

Dodaj komentarz