Daniel Defoe — wybitny prekursor anglojęzycznej powieści przygodowej

Daniel Defoe — wybitny prekursor anglojęzycznej powieści przygodowej

Anglojęzyczny pisarz Daniel Defoe to autor najbardziej znany z powieści pt.: „Przypadki Robinsona Cruzoe” ukazanej w 1719 roku. Autor nie poprzestał jednak wyłącznie na tej książce. W jego dorobku znaleźć możemy wiele innych, ciekawych dzieł, których bohaterowie często byli kreowani w sposób charakterystyczny dla realizmu.

Daniel Defoe i jego literacki dorobek

Urodzony 1.09.1660 r. Daniel Defoe, a właściwie Daniel Foe to utalentowany angielski pisarz, należący do grona najbardziej znanych artystów XVII i XVIII wieku. Jego chętnie czytana po dziś dzień, znakomita twórczość często nawiązuje do historii, które go spotkały. To m.in. śmierć matki, której doświadczył, jako dziecko, czy przeżycie wielkiej zarazy w Londynie oraz wielkiego pożaru z 1666 r. Przykre przeżycia zainspirowały Daniela Foe do przelania swoich doświadczeń na papier. Dzięki temu powstały niesamowite powieści zaliczane do klasyki światowej literatury.

Aby dodać swojemu nazwisku arystokratycznego brzmienia, pisarz dodał przedrostek „De”, dzięki czemu stworzył pseudonim artystyczny, którym podpisywał swoje działa. Daniel Defoe znany jest najbardziej z powieści o rozbitku żyjącym na bezludnej wyspie (książka pt.: „Przypadki Robinsona Cruzoe”). Oprócz niej pisarz słynie również z innych powieści, takich jak np.:

  • „Dziennik roku zarazy”, który opowiada o dżumie nawiedzającej Londyn w 1665 r.;
  • „Moll Flanders” opowieść o samotnej kobiecie, która odkupiła swoje winy;
  • czy „Roxana, szczęśliwa kochanka”.

Największą sławę przyniosła pisarzowi jednak książka o Robinsonie Cruzoe, którą przetłumaczono na wiele języków. Jest to idealna propozycja dla dzieci i młodzieży, która rozbudza wyobraźnię.

Gdzie kupić książki Daniela Defoe w dobrej cenie?

Książki Daniela Defoe po dziś dzień są chętnie czytanymi powieściami. Najbardziej rozchwytywanym tytułem są  „Przypadki Robinsona Cruzoe”, ukazane w wielu tłumaczeniach i wydawnictwach. Jeśli zatem szukasz tej lub innej książki autora w bardzo dobrej cenie, to warto zajrzeć na stronę Skupszop.pl gdzie znajdziesz tę powieść nawet za kilka złotych. 

Niska cena wynika z tego, że część sprzedawanych na portalu książek to używane produkty. Pochodzą z prowadzonego przez Skupszop.pl skupu używanych książek, które dzięki dobremu stanowi, mogą znaleźć nowego właściciela. Takie książki są odpowiednio oznaczone — tuż nad ceną jako „używane”. Oprócz tego w ofercie portalu znajdziesz również nowe produkty, których cena jest odpowiednio wyższa. Warto zatem zapisać sobie tę stronę na później, aby zyskać dostęp do książek w atrakcyjnej cenie.

Dodaj komentarz