Jak powstają najseksowniejsze perfumy?

Jak powstają najseksowniejsze perfumy?

Dla wielu z nas perfumy są jednym z kluczowych elementów garderoby. W kilku akordach zapachowych zamknięte są wspomnienia, cechy charakteru, każda ulotna chwila, podróż, która przyniosła wiele emocji. Perfumy komponowane są z niezwykłą starannością, a każda osoba, która chce wybrać dla siebie najlepsze, powinna robić to z rozwagą oraz odpowiednim szacunkiem.

Naturalne i chemiczne, czyli jak powstają perfumy?

Perfumy składają się z licznych akordów zapachowych. Możemy znaleźć w nich tysiące przeróżnych zapachów, silniejszych i słabszych, bardziej i mniej wyrazistych, dominujących i usuwających się w cień. Wszystko zależy od proporcji oraz zamysłu perfumiarza, który je tworzy. W perfumach możemy znaleźć wspaniałe olejki, wyciągi z roślin, przyprawy, absoluty, ekstrakty i esencje. W większości nuty tworzone są z chemicznych, syntetycznych tworów, jednak nie brakuje takich, które komponowane są wyłącznie z naturalnych, żywych składników.

Oryginalne perfumy tworzone z rozmysłem, rozwagą oraz odpowiednią wrażliwością są w pełni bezpieczne dla skóry i nie powodują alergii. Im bardziej ekskluzywny, nietuzinkowy zapach, tym zazwyczaj perfumy są droższe, bardziej pożądane, intrygujące i seksowne. Perfumy niszowe raczej nie są dostępne w tradycyjnych drogeriach czy perfumeriach, a ponadto dedykowane są głównie koneserom. Wybierając perfumy dla siebie, warto zwrócić uwagę na własne cechy charakteru, temperament oraz fakt, kiedy chcemy je stosować.

Emocje wyrażane aromatem

Perfumy używane przez konkretna osobę, mają na celu przywołanie pozytywnych wspomnień. Za pomocą zapachu można zamknąć we flakonie wiele ciekawych przygód, historie spotkanych osób i wiele więcej. Niektóre perfumy mają za zadanie wpłynąć psychodelicznie na psychikę odbiorcy, inne mają wywołać pozytywne wspomnienia czy pożądliwość. Wiele zapachów powstaje w celu odtworzenia uczuć, jakie towarzyszyły perfumiarzom w ważnych dla nich momentach w życiu.

Perfumy od dawien dawna uważane są za coś więcej, niż tylko dodatek do ubioru oraz podkreślenie osobowości. Zapachy zamykane w wyjątkowych flakonach niejednokrotnie udowodniły, że są intrygującymi dziełami sztuki na długo zapisującymi się w ludzkich umysłach. Perfumy, niezależnie, czy wybieramy te z niższej półki, czy decydujemy się na te z wyższej, bardzo często określają nasz charakter, temperament, nasze pragnienia, często także nasz charakter. Starajmy się więc wybierać je wyłącznie sercem, nie głową, nie umysłem, nie rozsądkiem.

Dodaj komentarz