Bezpiecznie, wygodnie, czyli o smart home słów kilka

Bezpiecznie, wygodnie, czyli o smart home słów kilka

Smart home. Inteligentne rozwiązania. Inteligentny dom. Do niedawna te pojęcia niewiele mówiły, dziś zna je prawie każdy. I nie ma w tym nic dziwnego, wszak mają one realny wpływ na poprawę jakości życia, bezpieczeństwo i komfort. Warto zatem poznać najważniejsze informacje na temat smart home i jak najszybciej zdecydować się na… smart rozwiązania we własnym domu!

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Inteligentne rozwiązania w inteligentnym domu zdecydowanie podnoszą poziom bezpieczeństwa. Najznamienitszym przykładem tego są kamery i alarmy domowe oferowane przez markę Somfy. Zacznijmy od kamer. 8-krotne powiększenie, jakość Full HD, 130-stopniowe soczewki, takie parametry zapewniają doskonały obraz i skuteczny nadzór domu. Zdalnie można obserwować wszystko to, co dzieje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz posesji, zatem jest to wyjątkowo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Co więcej, w razie wykrycia intruza szybko można otrzymać dowód w postaci pliku do pobrania przy pomocy aplikacji mobilnej. Jeżeli chodzi o inteligentne alarmy domowe, to dzięki temu, że są wyposażone w czujniki wibracji i wykrywania ruchu, to są niezawodnym sposobem na zabezpieczenie terenu. Systemem alarmowym można sterować zdalnie, podobnie jak kamerami, zatem można mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w domu oraz w przestrzeni wokół domu nawet wtedy, gdy znajdujemy się w odległym zakątku świata. Poziom bezpieczeństwa podnosi także… inteligentne oświetlenie. Zaskakujące? Otóż dzięki smart rozwiązaniom mamy możliwość sterowania oświetleniem zdalnie, a tym samym możemy imitować obecność domowników, co stanowi skuteczną broń przeciwko potencjalnym włamywaczom.

Smart home a wygoda

Nie ulega wątpliwości, że wszelkie rozwiązania smart home powstały po to, aby podnosić jakość życia i ułatwiać wykonywanie codziennych czynności. Które rozwiązania smart najbardziej wpływają na poprawę komfortu? Zacznijmy od zautomatyzowanych bram wjazdowych. Chyba każdy, kto ma dom z ogrodzeniem wie, jak nierówna bywa walka z bramą. Szczególnie tą ciężką i lubiącą się zacinać właśnie wtedy, gdy na dworze panuje przejmujący ziąb i pada rzęsisty deszcz. Dzięki automatyce i inteligentnym rozwiązaniom, słowo walka na zawsze znika ze słownika, a zastępuje je wyraz wygoda. System z napędem do bram umożliwiają otwieranie i zamykanie bramy bez konieczności opuszczania wnętrza samochodu. To nie wszystko. Inteligentne systemy wykrywają przeszkodę i zatrzymują się automatycznie, chroniąc tym samym nie tylko zdrowie ludzi, zwierząt, ale także… lakier samochodu. Wygodę zapewnia także inteligentne oświetlenie, o którym wspominaliśmy powyżej. Żeby to udowodnić, wystarczy wyobrazić sobie sytuację, gdy mamy zajęte ręce, a nie chcemy zostawiać włączonego światła. Dzięki smart rozwiązaniom nie musimy odkładać wszystkiego, by zgasić lampkę. Wystarczy komenda głosowa tudzież automatyczny scenariusz uwzględniający automatyczne wyłączanie światła, gdy nie ma nikogo w danym pomieszczaniu oraz włączanie go w momencie, gdy ktoś pojawia się w danym pokoju. Wygodę zapewniają także inteligentne osłony wewnętrzne, które również, przy pomocy komendy głosowej, możemy rozsuwać i zsuwać, tworząc tym samym przyjemną atmosferę i niepowtarzalny klimat.

Jak widać, smart rozwiązania to fuzja bezpieczeństwa i wygody. Decydując się na innowacyjne rozwiązania zyskujemy naprawdę wiele korzyści: oszczędność czasu, finansów, energii.

Dodaj komentarz