Impreza urodzinowa dziecka

Impreza urodzinowa dziecka
Impreza urodzinowa

Godziny spędzone w kuchni, wielu gości na głowie i tony brudnych naczyń… Zna to każda mama, która organizowała w domu imprezę urodzinową dziecka. Pomieszczenie rodziny i kolegów małego solenizanta to nie lada wyzwanie, zwłaszcza w małym mieszkaniu. O ile 2-3 letniemu szkrabowi wystarczy kameralna uroczystość z rodzicami i dziadkami, o tyle starszemu dziecku może to nie wystarczać. Nie chodzi o to, aby spełniać każdą zachciankę malucha. Jednak nie można też mu się dziwić, że chce zaprosić kolegów i koleżanki z grupy przedszkolnej. Jego potrzeby wykraczają już nieco ponad przesiadywanie na kolanach babci i dziadka. Oczywiście jest to dla niego nadal ważne, jednak ma też rówieśników, z którymi lubi spędzać czas. Impreza urodzinowa dziecka, która miałaby odbyć się w domu niekoniecznie spełni jego oczekiwania. A na pewno skończy się bólem głowy dla matki…

Impreza urodzinowa dziecka

Dobrym rozwiązaniem może być impreza urodzinowa dziecka zorganizowana w ogrodzie. Jednak jest to możliwe tylko w ciepłych miesiącach i jeżeli posiadamy ogród. Nie jest to więc opcja dostępna dla wszystkich. Natomiast zawsze, niezależnie od pory roku sprawdzi się impreza urodzinowa dziecka, urządzona w lokalu. Najlepiej wybrać lokal, w którym będzie oddzielny stolik dla starszych gości oraz część przeznaczona dla dzieci. Świetnym wyborem są różnego typu bawialnie. Dzieci mają zjeżdżalnie, baseny z kulkami, dmuchane zamki i wiele zabawek do dyspozycji. Mają również przygotowany stół, niekiedy z tronem dla solenizanta, przy którym siedzą najmłodsi uczestnicy zabawy. Do tego wiele lokali oferuje różne atrakcje w cenie imprezy, np. pani malująca na twarzach dzieci przecudowne zwierzątka. Starsi goście mogą natomiast spokojnie wypić kawę przy oddzielnym stole, jednak z ciągłym widokiem na dzieci.

A co z kosztami?

Wszystko zależy od liczby osób oraz od tego, co lokal ma w ofercie. Nie musisz organizować wielogodzinnej uroczystości. Każda kolejna godzina w lokalu to dodatkowy koszt, a dzieciom wystarczą 2 godziny intensywnej zabawy. Lokal przystosowany do ich potrzeb zapewni im ją na pewno. Dorośli w tym czasie odpoczną i porozmawiają w spokoju. Po wszystkim wrócisz do czystego domu i będziesz mogła spokojnie położyć dziecko spać i sama też wygodnie położyć się do łóżka zamiast zmywać tony naczyń po gościach. Pamiętaj, że impreza urodzinowa dziecka ma być właśnie dla dziecka. Urządzając ją w lokalu podarujesz mu ogrom zabawy, a sobie wygodę. Takiej imprezy nie zapomni nikt, a wspólne wspominanie jej z przyjaciółmi będzie dla twojego dziecka bezcenne.

Dodaj komentarz