Co robić w razie wypadku na terenie Niemiec?

Co robić w razie wypadku na terenie Niemiec?

laweta Berlin

Wypadek na drodze zdarzyć się może w każdej chwili, ale z jakiegoś powodu bywa tak, że najczęściej dzieje się to w najbardziej nieoczekiwanym i niesprzyjającym momencie. Zazwyczaj wtedy zaczynamy panikować i sami do końca nie wiemy, co powinniśmy robić. Tym gorzej, jeśli rzeczony wypadek będzie miał miejsce za granicą – na przykład w Niemczech. To właśnie w tym kraju najczęściej Polacy mają tego typu problemy podczas pobytu za granicą. W takim razie co robić, kiedy dojdzie do wypadku na terenie Niemiec?

Postępowanie w razie wypadku

Zachowanie w razie wypadku na terenie Niemiec nie odbiega szczególnie od postępowania w przypadku analogicznego wypadku w Polsce. Priorytetem powinno być w pierwszej kolejności sprawdzenie, czy nikt nie został poważnie poszkodowany. Jeśli okaże się, że ktoś potrzebuje pomocy, należy jej niezwłocznie udzielić.

Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy, nikt nie będzie wymagał od nas, aby udzielać profesjonalnej pierwszej pomocy (na przykład poprzez wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Absolutnym minimum jest jednak wezwanie pomocy – karetki i, jeżeli jest taka potrzeba, policji. Ucieczka z miejsca zdarzenia jest najgorszym możliwym wyborem, zarówno pod względem moralnym, jak i prawnym.

Pomoc wezwać można przy pomocy standardowego europejskiego numeru alarmowego, czyli 112. Panikę może w takiej sytuacji wzmóc chociażby nieznajomość języka. Jeśli okaże się, że nie jesteśmy się w stanie porozumieć po polsku, angielsku, czy w innym języku, który znamy, zawsze skorzystać można ze stron internetowych lub aplikacji mobilnych do wykonywania tłumaczeń.

Co z samochodem?

W razie wypadku na terenie Polski, tym bardziej w miejscu zamieszkania, sprawa jest jasna. Chwytamy za telefon i dzwonimy do ubezpieczyciela, znajomego czy firmy zajmującej się pomocą drogową. Co jednak robić, kiedy potrzebujemy lawety znajdując się w Niemczech, na przykład w Berlinie https://laweta-berlin.com.pl/? Okazuje się, że w gruncie rzeczy to samo.

Sprawa jest najprostsza, kiedy mamy wykupione ubezpieczenie assistance, do tego obejmujące także wypadki poza granicami kraju. Wtedy wystarczy zadzwonić do ubezpieczyciela, a prawdopodobnie laweta nie będzie nas nic kosztować.

Nie każdy jednak może się takim ubezpieczeniem wylegitymować. W takim wypadku dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług polskiej pomocy drogowej w Niemczech https://laweta-berlin.com.pl/, która szybko i sprawnie odholuje nasz pojazd. Nie dość, że będzie taniej, niż gdybyśmy zwrócili się do niemieckiej firmy, to nie będzie także problemu w postaci bariery językowej.

Dodaj komentarz