Jak zadbać o skórę na wiosnę? Przygotuj się na ciepłe dni

Jak zadbać o skórę na wiosnę? Przygotuj się na ciepłe dni

Wiosna już za rogiem, a to oznacza, że czekają nas coraz cieplejsze dni. Zimą nasza skóra potrafi przeżywać prawdziwe katusze – silny wiatr i mróz nie sprzyjają polepszeniu jej kondycji. Jeśli więc zimą nieco odpuściłaś sobie prawidłową pielęgnację skóry, to warto na wiosnę rozpocząć nowe rytuały. Jak sprawić, żeby skóra odzyskała swój blask? Zobacz, jak zadbać o skórę na wiosnę.

Oczyszczanie i złuszczanie

Złuszczanie martwego naskórka powinno być regularną czynnością. Jednak często o peelingach zapominamy. W efekcie nasza skóra staje się matowa i gorzej odżywiona. Dlaczego? Oczyszczanie skóry samymi płynami jest niewystarczające. Peelingi, na przykład enzymatyczne, delikatnie złuszczają naskórek i docierają w głąb skóry. Dzięki temu pozbywają się wszelkich zanieczyszczeń, które zatykają nasze pory. Tak przygotowana skóra lepiej chłonie kremy i dużo łatwiej jest ją odżywić. Co więcej, nabiera naturalnego blasku. Dlatego przygotowując skórę do wiosny, włącz w swoje procesy pielęgnacyjne peelingi złuszczające martwy naskórek. Peeling powinno wykonywać się 2-3 razy w tygodniu. Wysokiej jakości kosmetyki, które pomogą Ci uzyskać promienną i odżywioną skórę na wiosnę znajdziesz na https://esensja.shop/.

Przygotuj skórę na wiosnę – tonizacja

Jednak wraz z myciem skóry pozbywamy się nie tylko zanieczyszczeń, ale także naruszamy jej barierę ochronną. Z tego względu po każdym myciu, skórę należy tonizować. Tonizacja przywraca skórze prawidłowe pH, dzięki temu zabezpiecza ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, na przykład zakażeniami mikrobiologicznymi. Jaki tonik do skóry wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj cery posiadamy. Dla skóry dojrzałej i suchej polecamy hydrolat z dzikiej róży. Natomiast z cerą trądzikową bardzo dobrze współgra hydrolat z czystka. Do skóry naczynkowej warto zaopatrzyć się w hydrolat z kadzidłowca, lub oczaru.

Nawilżenie to podstawa

Po zimie skóra staje się matowa i sucha. Niskie temperatury w połączeniu z wiatrem wpływają na kondycję naszej skóry wyjątkowo niekorzystnie. Pojawiają się pęknięcia, suche miejsca i trzeba o nie jak najszybciej zadbać. W tym celu warto postawić na kosmetyki, które pomogą Ci nawilżyć i odżywić skórę. Które wybrać? Pionierem wśród kosmetyków nawilżających jest kwas hialuronowy. Odpowiada on za wiązanie wody w skórze. Z tego względu kosmetyki z kwasem hialuronowym nakładaj na wilgotną skórę. Jest to doskonała baza do dalszej pielęgnacji odżywczej. Na tak przygotowaną skórę nałóż krem nawilżający, który pozostawi Twoją skórę miękką i rozjaśnioną.

Dodaj komentarz