Jak uchronić swojego czworonoga przed kleszczami?

Jak uchronić swojego czworonoga przed kleszczami?

W naszym klimacie narażeni jesteśmy na atak kleszczy przez cały rok z wyjątkiem okresów, kiedy panują duże mrozy, choć czasami te pasożyty mogą zimować w naszych mieszkaniach i po wyczerpaniu zapasów żywieniowych postanowić wyjść z kryjówki i poszukać smacznego kąska w postaci naszego psa, kota lub nas samych.

Kleszcze nie tylko stanowią problem ze względu na swoją pasożytniczą naturę oraz mało przyjemny wygląd zewnętrzny. Pajęczaki te przenoszą szereg niebezpiecznych dla zdrowia ludzi i zwierząt chorób, które przez lata mogą rozwijać się bez dawania widocznych objawów.

Kleszcze atakują – zadbaj o zdrowie swojego pupila

Wiosną nasze zwierzęta, szczególnie narażone są na ataki wygłodniałych kleszczy, które bytują nie tylko na wsiach, ale także w betonowej przestrzeni dużych miast. Warto od razu zaznaczyć, że kleszcze wbrew obiegowej opinii wcale nie spadają na ludzi z drzew podczas wędrówki po lesie, ale najczęściej kryją się w trawie i niskich zaroślach między innymi na miejskich skwerach oraz w naszych ogrodach.

Kleszcze podobnie, jak pchły nie są pożądanymi lokatorami sierści naszych zwierzaków, dlatego powinniśmy dbać o ich bezpieczeństwo przez cały rok. Co ważne wcale nie musimy pamiętać o aplikacji środków na kleszcze – wystarczy kupić profesjonalną obrożę przeciw kleszczom i cieszyć się nawet 8-miesięcznym działaniem odstraszającym pasożyty.

Preparaty przeciw kleszczom – jaki wybrać?

Większość dostępnych w sklepach zoologicznych preparatów przeciw kleszczom chroni także przed pchłami, co jest sporą zaletą. Niestety bez odpowiedniej wiedzy nie kupimy tego naprawdę skutecznego. Jakie mamy możliwości? Przede wszystkim rynek oferuje nam szampony przeciw pchłom i kleszczom, krople aplikowane na skórę zwierzaka najczęściej w okolicy karku i nasady ogona oraz obroże, które dla wielu właścicieli czworonogów są najwygodniejszym rozwiązaniem.

Co wybrać? Decyzja jest trudna, a rozpiętość cenowa tak duża, że często trudno jest wybrać naprawdę skuteczny środek na kleszcze. Tak naprawdę szampon przeciw pasożytom to rozwiązanie na krótką metę, które sprawdzi się w przypadku często kąpanych zwierząt i pozwoli pozbyć się niechcianych lokatorów po powrocie ze spaceru. Krople natomiast podobnie, jak obroże posiadają dłuższe działanie – najczęściej czas zapewnianej przez takie środki ochrony to od 4 tygodni do kilku miesięcy.

Najbardziej ekonomicznym i jednocześnie najzdrowszym dla zwierząt rozwiązaniem jest zakup obroży przeciw pasożytom, ale warto pamiętać, że o jej efektywności decyduje jakość. Zakup obroży na kleszcze w markecie po prostu się nie opłaca, gdyż efektywność jej działania w żaden sposób nie może się równać z działaniem produktów sprawdzonych producentów.

Jeżeli chcesz w pełni zadbać o zdrowie swojego pupila i szukasz najlepszych środków na pchły i kleszcze, koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego zoonauci.pl, gdzie kupisz markowe produkty na pchły i kleszcze w znacznie niższej niż w tradycyjnym sklepie cenie. Sprawdź i dokonaj kompleksowych zakupów dla swojego zwierzaka – w ofercie sklepu znajdziesz także karmy, akcesoria, środki do pielęgnacji i wiele, wiele więcej potrzebnych produktów dla miłośników każdego domowego zwierzaka.

Dodaj komentarz