Szerokie zastosowanie kwasu hialuronowego

Szerokie zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy , znany również jako hialuronan lub hialuronian , jest obecnie szeroko dostępne w dodatkach , kremy do skóry , a nawet do wstrzykiwania. Ale , jest tomagiczny składnik, który wydaje się być na każdej liście producentów skóry i na liście z każdego praktykującego musi mieć suplementy ?

Co to jest kwas hialuronowy ?

Kwas hialuronowy ( HA) jestgalaretowata zatrzymywania wody cząsteczkęwypełniający przestrzeń i środek amortyzujący u wszystkich ssaków . Poduszki HA stawy , nerwy , nawilża skórę i włosy , i wypełnia oko. Chociaż pierwotnie odkryta w 1934 roku przez Karla Meyera , HA nabrała rozpędu dopiero po wizycie reportera do japońskiej miejscowości Yuzuri Hara , aby dowiedzieć się , dlaczego mężczyźni i kobiety w ich 80-tych i 90-tych miał gładką zmarszczka wolne skóry, elastyczne stawy , pełne głowy z włosów i działalności poziomów, które rzucili wyzwanie ich wiek . Ten ostatecznie stwierdzono być związane estrogenopodobnym cząsteczek w diecie z soi i tofu , które przesyłane sygnały do ​​komórek do więcej kwasu hialuronowego .

Nasze ciała zawierają w przybliżeniu 15 g HA i znajduje się w praktycznie każdej części ciała . Z takim powszechnego występowania , jest logiczne , że HA posiada również wiele funkcji . Badania naukowe wykazały , że HA poprawiają nawilżenie skóry , stymuluje wytwarzanie kolagenu w skórze, działa jako przeciwutleniacza i wymiatacza wolnych rodników , zachowuje elastyczność skóry , stawów poduszki i tkankach nerwowych , wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, oraz utrzymuje płyn w tkanek oka , które mogą pomóc w ochronie przed wielu możliwych problemów z oczami.

Ciało człowieka zawiera średnio około 15 gramów ha, z czego jedna trzecia jest rozkładany i syntetyzowane na codzień . To jest, gdy pojawiają się problemy ! Produkcja każdego środka ochronnego w organizmie spada wraz z wiekiem i HA nie jest wyjątkiem od tej reguły . Obniżające poziom kwasu hialuronowego są znane towarzyszyć proces starzenia się i szacuje się, że do czasu, kiedy osiągnie nasze połowy 40-tych ,synteza HA jest mniej więcej w połowie , że wymagane przez organ .

Korzyści kwasu hialuronowego

Skóra: Prawie połowa HA organizmu znajduje się w kolagen skóry i to jest logiczne, że HA odgrywa istotną rolę. Kwas hialuronowy pomaga zachować ponad 1000 razy jego waga w wodzie w komórkach skóry , co czyni godoskonałym nawilżający . W rzeczywistości , nie ma innych biologicznych substancji może zachować więcej wody HA powoduje zwiększoną płynność , zmiękczające i zmniejszenie zmarszczek. Równie ważna jest ich zdolność do usuwania substancji odpadów z komórek w tym takie, w których jest mało krążenia .

Obecnie , kwasu hialuronowego za równie ważne, jeśli nie więcej, niż kolagen . Najbardziej powszechne stosowanie kwasu hialuronowego w terapii przeciw starzeniu , zwłaszcza w zabiegach kosmetycznych , takich jak eliminacja wad skóry i zmarszczki , ale nie są one bez problemów, a ponieważ HA zniszczone przez organizm , muszą być regularnie powtarzających się i są często kosztowne .

Rozbiórki : Większość z nas słyszała suplementów glukozaminy stosowane w leczeniu zapalenia stawów warunkach . Glukozamina należy do grupy związków znanych jako glikozaminoglikany ( GAG ). Związki te pomagają budować silniejsze , zdrowsze i bardziej elastyczne stawy . Kwas hialuronowy jestnajbardziej aktywną postacią GAG i działa jakamortyzator smarowania płynu w tkankach stawowych , jak i stabilizacji jej rozbicie . Działa ona również na usuwanie produktów przemiany materii , często charakter kwasowy , które powstają wskutek zniszczenia chrząstki , a tym samym zmniejsza ból stawów. Jako przeciwutleniacz, to dodatkowo umożliwia stawy chroniąc niszczenie stawów spowodowane wolnymi rodnikami. Kwas hialuronowy można podawać w formie iniekcji bezpośrednio do kolana, chociaż leczenie może być bardzo kosztowne i często musi być powtórzone z powodu swojego naturalnego rozkładu .

Oczu Kwas hialuronowy znajduje się w cieczy szklistej w oczy i nadaje im kształt i cechy charakterystyczne. Najpierw kwas hialuronowy Produkt medyczny przeznaczony do stosowania w chirurgii oka specjalnie do operacji zaćmy i jaskry i był używany do przyspieszenia procesu gojenia po zabiegu . Ponieważ kwas hialuronowy nawilża tkanki oka, to jest bardzo korzystne dla osób cierpiących na suchość oczu . Doustne suplementy HA może również pomóc wzrok. Powodem tego jest to, że w miarę starzenia , mniej HA występuje w tkankach oka i jest to konieczne , aby pomóc w utrzymaniu struktury oczu.

Choroby dziąseł : Choroba dziąseł jestczęstym problemem w Wielkiej Brytanii wpływ na 3 z 4 osób dorosłych w wieku powyżej 35 choroby dziąseł , a nie próchnicy , jestnajwiększym przyczyną utraty zębów . . Kwas hialuronowy jestważnym składnikiem tkanki łącznej dziąseł pomaga w regeneracji zdrowej tkanki dziąseł oraz świeżego ograniczenie jakiegokolwiek zapalenia dziąseł , które prowadzi do krwawień . Liczne badania wskazują, że stosowanie kwasu hialuronowego w postaci żelu ( Gengigel ) pomaga zmniejszyć krwawienie z dziąseł i innych wskaźników choroby dziąseł .

Istnieje wiele dodatkowych korzyści w przypadku stosowania kwasu hialuronowego, oraz obejmują one szybsze gojenie ran, zwiększenie energii , suchej ulgę skórze , ulepszoną siłę mięśni i zwiększonej czujności umysłu. Czy naprawdę możemy sobie pozwolić , aby nie przyjmować preparatów kwasu hialuronowego ?

Dodaj komentarz