Myszka gamingowa – jaka będzie dla Ciebie najlepsza?

Myszka gamingowa – jaka będzie dla Ciebie najlepsza?

Myszka bezprzewodowa niemal na stałe zagościła na naszych biurkach – starsza, przewodowa myszka jest już coraz rzadziej spotykana. Osoby, które lubią spędzać czas na rozrywce polegającej na pokonywaniu kolejnych leveli w grach komputerowych z pewnością docenią korzyści wynikające z sięgnięcia po bardziej zaawansowany model wzbogacony o dodatkowe przyciski i diody led. Takie myszki dla graczy potrafią skutecznie zwiększyć komfort podczas gry. Czym się kierować podczas zakupu? Jaki typ myszy będzie dla Ciebie najlepszy? Sprawdź sam!

  1. Myszka gamingowa – czym różni się od zwykłej?
  2. Dobra a tania myszka do gier – co musi mieć a z czego możesz zrezygnować?
  3. Jakie są rodzaje myszek do gier?
  4. Jaka myszka gamingowa będzie dla Ciebie odpowiednia?
  5. Myszki gamingowe a akcesoria – w co warto zainwestować?

Myszka gamingowa – czym różni się od zwykłej?

Pierwsza z różnic jest widoczna w tym, że myszki gamingowe w odróżnieniu od tych zwykłych sporadycznie występują w wersji bezprzewodowej. Wynika to z faktu, że myszki gamingowe w odróżnieniu od tradycyjnych modeli wyjątkowo rzadko występują w wariancie bezprzewodowym. Dlaczego? Otóż wyjaśnieniem jest to, że takie myszki bezprzewodowe mogą cechować się nieco dłuższym czasem reakcji. Podczas rozgrywek takie opóźnienie być jednak znaczące.

Inna kwestia dotyczy dotyczy tego, że takie myszy dla graczy mają inną rozdzielczość. Tradycyjne modele mają np. 800 dpi, a te przeznaczone dla graczy – kilkukrotnie wyższą. Często też takie modele dla gamerów wyróżnia liczba przycisków 6, które można dowolnie zaprogramować nadając im określone funkcje. Pomoże to usprawnić grę każdej osobie, która wiele godzin spędza na takiej formie rozrywki.

Dobra a tania myszka do gier – co musi mieć a z czego możesz zrezygnować?

Zastanawiasz się jaka myszka będzie dla Ciebie najlepsza? Oto kilka aspektów, które powinny wyróżniać dobry model. Przykład stanowi tu zakres DPI – powinien być odpowiednio wyregulowany i posiadać opcję cechującą się wysoką czułością.

Niemniej ważna jest tu liczba przycisków – im więcej, tym lepiej. Podświetlenie RGB to kolejny aspekt, który może okazać się przydatny. Podsumowując – najlepiej zdecydować się na taką myszkę, która będzie posiadać kilka dodatkowych klawiszy, większą precyzję ruchów oraz rozdzielczość. Taka mysz gamingowa to inwestycja w komfort! Obecnie producenci oferują wiele usprawnień i rodzai myszek przeznaczonych dla gamerów – jeżeli jesteś na etapie poszukiwań odpowiedniego modelu, sprawdź propozycje dostępne w sklepach internetowych. Takie myszki gamingowe występują także w wielu różnych wariantach cenowych – warto zatem na początku określić maksymalny budżet, jaki możesz przeznaczyć na ten cel. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zdecydować się na model, który zarówno spełni Twoje oczekiwania względem dostępnych funkcjonalności jak i ceny.

 Jakie są rodzaje myszek do gier?

Najpopularniejsze typy myszy to warianty z kablem oraz bez. Taka przewodowa myszka jest najczęściej podłączana do USB, co zapewnia stabilność połączenia. Inny typ myszy to ten oparty na technologii Bluetooth – tutaj nie ma konieczności wpinania oddzielnego nadajnika, jednak taka technologia Bluetooth może być podatna na opóźnienia – warto mieć to na uwadze, szczególnie podczas dynamicznych rozgrywek. Warto też zwrócić uwagę na to, że myszki gamingowe są inaczej wyprofilowane, dzięki czemu pewniej leżą w dłoni. Myszki biurowe są też lżejsze od tych modeli przeznaczonych dla graczy.

Jaka myszka gamingowa będzie dla Ciebie odpowiednia?

Punktem wyjściowym powinno być ustalenie swoich rzeczywistych potrzeb oraz budżetu, jaki może być przeznaczony na ten cel. Taka myszka gamingowa laserowa może kosztować nawet kilkaset złotych – warto zatem zawczasu ustalić górną granicę cenową, jaka może być przeznaczona na ten cel. To, na co wato zwrócić uwagę podczas zakupu to m.in. kształt oraz waga – taka myszka powinna pewnie leżeć w dłoni. Kolejny aspekt dotyczy przycisków, którym można nadać określone funkcje. Dzięki temu gra zostanie usprawniona.

Myszki gamingowe a akcesoria – w co warto zainwestować?

To, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu myszki to niezbędne akcesoria, które sprawią, że korzystanie z myszki podczas gry będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Pierwszy przykład stanowi solidna podkładka pod mysz. Odpowiedni komfort zapewni duża podkładka. Ciekawostkę stanowi fakt, że współcześnie można spotkać na rynku takie podkładki, które będą w stanie ładować także baterie w myszce. Jeżeli jednak doceniasz zalety, jakie oferuje mysz przewodowa – wówczas warto rozważyć zakup tzw. mouse bungee, który pozwoli zapanować nad kablem myszki. To duże ułatwienie, które pomoże uniknąć wielu problemów.

Podsumowując – wybór myszki gamingowej może zdecydowanie usprawnić rozgrywki. Jeżeli jesteś sympatykiem takich gier komputerowych – warto wówczas sięgnąć po modele myszek, które pomogą usprawnić grę. Powyższy poradnik powinien ułatwić znalezienie odpowiedniego modelu, który będzie stanowić kompromis między ceną a liczbą dostępnych funkcjonalności.

Dodaj komentarz