Jak wybrać dobrego ślusarza?

Jak wybrać dobrego ślusarza?

Zepsuty zamek, zatrzaśnięte klucze i brak możliwości dostania się do mieszkania, to sytuacje w których rzadko myślimy racjonalnie. Dlaczego? Są stresujące, a zdenerwowanie nie pomaga w szukaniu rozwiązania. W takich przypadkach najczęściej dzwonimy po ślusarza. Jednak z wyborem nie warto się spieszyć. Ślusarz, który będzie naprawiał nasze  zamki lub awaryjnie otwierał mieszkanie powinien być sprawdzony i zaufany. Jak wybrać dobrego ślusarza? 

Wybierz specjalistę 

Zawód ślusarza wymaga specjalnych uprawnień. Czy wiedziałeś, że w świetle polskiego prawa posiadanie lub wyrabianie wytrychu bez uprawnień jest nielegalne? Tak samo posiadanie innych narzędzi, które umożliwiają otwieranie drzwi bez klucza. Ślusarz natomiast jest osobą, która takie uprawnienia posiada. Co więcej nie tylko do posiadania narzędzi, ale także do wykonywania zawodu. 

Warto jednak wiedzieć, że zawód ślusarza dzieli się na konkretne dziedziny. Nie każdy ślusarz zajmuje się otwieraniem zamków i dorabianiem kluczy. Dlatego pamiętaj, by wybrać ślusarza, który zajmuje się konkretnie Twoim problemem. Dzwoniąc na pogotowie zamkowe https://www.pogotowie-zamkowe-lodz.pl/ możesz mieć pewność, że są to zawodowcy  zajmujący się awaryjnym otwieraniem drzwi. 

Sprawdź opinie 

Szukając ślusarza do otworzenia drzwi warto kierować się opiniami innych użytkowników. Wystarczy, że przejrzysz opinie w wyszukiwarce Google. To powinno pomóc Ci podjąć decyzję. Innym rozwiązaniem jest znalezienie ślusarza z polecenia, np. kogoś z rodziny lub znajomych. Zawsze bezpieczniej podjąć się współpracy z kimś zaufanym. 

Czy ślusarz jest dostępny? 

Jeśli zatrzasnęliśmy się w mieszkaniu lub nie możemy się dostać do środka, to oczywistą sprawą jest, że zależy nam na czasie. Dlatego warto wybrać ślusarza, który będzie dostępny od ręki. Specjaliści z pogotowia zamkowego świadczą usługi przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, nawet w święta. Numer do ślusarza warto mieć zapisany już na zaś. Nigdy nie wiadomo, kiedy zgubimy klucze lub znajdziemy się w podbramkowej sytuacji. Tym sposobem zaoszczędzimy sobie czasu i nerwów. 

Liczy się doświadczenie 

Najlepszy ślusarz, to doświadczony ślusarz. Dlatego robiąc rozeznanie, warto wybierać tych specjalistów, którzy mają duże doświadczenie i szerokie umiejętności. Ślusarz powinien znać się na otwieraniu nie tylko tradycyjnych zamków, ale także nowych modeli, które mają zaawansowane systemy antywłamaniowe. Co więcej zamek po ingerencji ślusarza powinien być w nienaruszonym stanie. Profesjonalny ślusarz w trakcie awaryjnego otwierania drzwi nie uszkodzi zamka. 

Dodaj komentarz