Jakiej firmy parasol wybrać?

Jakiej firmy parasol wybrać?

Wyobraź sobie jedną z najbardziej uciążliwych sytuacji w codzienności. Być może pojawi się tam spacer po mieście, podczas którego nagle zaczyna padać deszcz i zrywa się silny wiatr. To, czego potrzebujesz to schronienie, więc wyciągasz zakupiony niedawno parasol kieszonkowy i…to koniec. Wiatr połamał jego konstrukcję, a Ty zaczynasz przypominać pewne zmokłe zwierzę. Aby temu zapobiec, wybór parasola powinien być przemyślany.

Wybór parasola – dlaczego jest ważny?

Pogoda w Polsce, podobnie jak w różnych miejscach za granicą, ulega częstym, gwałtownym zmianom. Zdarza się, że jesteśmy świadkami fałszywych prognoz i co za tym idzie – znalezienia się w niekomfortowych warunkach. Zaczynając od wiosennych ubrań, gdy temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza, a kończąc na opisanej we wstępie sytuacji – deszczu, którego nie braliśmy pod uwagę lub co gorsze: braliśmy, trwając w przekonaniu, że w razie czego mamy ze sobą naprawdę dobry parasol.

Musisz zwrócić uwagę na markowe parasole, jeśli nie chcesz dopuścić do rozczarowania. To właśnie one są asortymentem, który chroni przed kiepską pogodą i sprawia, że możesz czuć się bezpiecznie. Markowe parasole kosztują trochę więcej niż kilkanaście złotych wydane w supermarkecie, ale sprawdzą się nawet przy obfitych opadach deszczu, gradu i przy silnym wietrze.

Sprawdzeni producenci oferują parasole na długi czas

Co ciekawe, w supermarkecie nie masz zbyt dużego wyboru. Znajdziesz tam najczęściej parasole kieszonkowe w kolorze czarnym lub w kolorowe wzory – tak jakby ludzie dzielili się tylko na klasyków i na ekstrawertyków. Wszystkich ich ma łączyć pragnienie zdobycia kompaktowego produktu, który schowają do kieszeni czy plecaka. Rzeczywistość jest dużo bardziej złożona. Odpowiadają na nią producenci, którzy projektują nowocześnie, z myślą o wielu gustach, wielu stylach życia i wielu potrzebach. Inny parasol jest potrzebny rodzinie, a inny nastolatce, która przemieszcza się po mieście w trendowej stylizacji (i potrzebuje trendowych dodatków). Jeśli więc zastanawiasz się jakiej firmy parasol wybrać i chcesz wziąć pod uwagę wyłącznie wysokiej jakości projekty, zapoznaj się na przykład z markami takimi jak:

 • Doppler,
 • Happy Rain,
 • Bugatti,
 • CAT – Caterpillar,
 • Derby,
 • Esprit,
 • Joy Heart,
 • Knirps,
 • Pierre Cardin,
 • United Colors of Benetton,
 • Victorino.

Na liście wymienionych producentów znajdują się takie firmy, które wręcz specjalizują się w produkcji solidnych parasoli. Ich konstrukcje są wytrzymałe, wiatroodporne i łatwo dostępne. Parasole dobrych marek znajdziesz np. w sklepie internetowym Delcaso – możesz przegląd asortyment nie tylko według nazwy firmy, lecz także mechanizmu otwierania, liczby szprych, materiału czy koloru. Oryginalne parasole dla kobiet i mężczyzn mają też dodatkowe cechy, a wśród nich na przykład: ochrona przed promieniami UV, rączka umożliwiająca zawieszenie czy nawet zmiana koloru podczas opadów deszczu! Sprawdź parasole znanych marek, aby zainwestować w jakość i uniknąć zakupu parasoli “na jeden raz”. Ten “jeden raz” może okazać się kompromitujący, jeśli ochronę parasolem zaoferujesz też innym osobom…

Dodaj komentarz