Jakie wydarzenia planowane są w Bielsku-Białej w 2023?

Jakie wydarzenia planowane są w Bielsku-Białej w 2023?

Bielsko-Biała to miasto leżące w południowej części naszego kraju, u stóp Beskidów. Jest to stolica regionu, który od kilkudziesięciu lat nazywany jest Podbeskidziem. Miejscowość ta liczy nieco ponad 170 tysięcy mieszkańców. Bielsko-Biała słynie z wielu atrakcji turystycznych oraz dużej ilości różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, co czyni to miasto bardzo atrakcyjnym dla turystów z całej Polski. Jakie wydarzenia kulturalne w tym mieście zaplanowane są na 2023 rok? Odpowiedź na powyższe pytanie znajdziesz w tym artykule.

Wydarzenia Bielsko-Biała

W Bielsku-Białej każdego miesiąca organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Najczęściej są to koncerty artystów, którzy reprezentują różne gatunki muzyczne, dlatego każdy fan muzyki powinien w tym mieście znaleźć coś dla siebie. Młodsze osoby mogą np. wybrać się na koncert swojego ulubionego rapera lub artysty popowego.

Dla starszych osób ciekawą opcją mogą być koncerty muzyki klasycznej lub występy kabaretowe, które w Bielsku-Białej odbywają się bardzo często. W tym mieście bardzo często organizowane są również różnego rodzaju konkursy talentów dla młodzieży oraz wydarzenia sportowe. Jak widać przekrój wydarzeń w Bielsku-Białej jest naprawdę szeroki, dlatego każdy powinien tutaj znaleźć rozrywkę dostosowaną do swoich preferencji.

Jakie wydarzenia w Bielsku-Białej planowane są na rok 2023?

W roku 2022 w Bielsku-Białej odbyło się całe mnóstwo wydarzeń kulturalnych, które na pewno na długo zostaną w pamięci mieszkańców tej miejscowości. Przyszły rok na chwilę obecną również zapowiada się bardzo obiecująco, jeśli chodzi o planowane wydarzenia.

Pod koniec styczna 2023 w Bielskim Centrum Kultury koncert ma zagrać Don Vasyl oraz Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Bez wątpienia jest to koncert, który ma szansę zgromadzić wielu entuzjastów takiej muzyki, w różnym wieku.

W lutym w Bielsku-Białej mają odbyć się aż 4 koncerty. 14 lutego w Cavatina Hall swój koncert ma zagrać Paweł Domagała, który promuje swoją nową płytę. 16 lutego w Bielskim Centrum Kultury ma odbyć się spektakl baletowy w wykonaniu zespołu Royal Ukrainian Ballet. Planowany spektakl nosi nazwę Jezioro Łabędzie. Oprócz wymienionych wydarzeń, w lutym 2023 mają odbyć się również “Ostatki” z Baciarami oraz koncert Krzysztofa Cugowskiego.

Marzec z kolei przyniesie jeszcze więcej wydarzeń kulturalnym, ponieważ w tym miesiącu ma odbyć się aż 5 koncertów, z czego 4 w wykonaniu polskich artystów. Wśród nich swoje koncert zagrają Varius Manx, Maciej Maleńczuk, Ewa Bem oraz Stanisław Soyka.

Kwiecień pod względem wydarzeń kulturalnych będzie nieco spokojniejszy, ponieważ w tym miesiącu planowany jest jedynie koncert Andrzeja Piasecznego. Jest to również ostatnie wydarzenie kulturalne, na które możemy na chwilę obecną zakupić bilety. Władze miasta dokładają jednak wszelkich starań, aby przyciągnąć turystów z całej Polski i zapewnić mieszkańcom Bielska-Białej rozrywkę przez cały rok. W związku z tym, w planach są już kolejne wydarzenia zaplanowane na pozostałe miesiące, o których mieszkańcy będą na bieżąco informowani. Więcej informacji o wydarzeniach w Bielsko Białej znajdziesz na https://rytmy.pl/wydarzenia/bielsko-biala/

Dodaj komentarz