Jak pozbyć się starych mebli – najlepsze sposoby

Jak pozbyć się starych mebli – najlepsze sposoby
wywóz mebli

Kupując nowe meble musimy nie tylko je złożyć, ale także pozbyć się tych starych, na które nie mamy już miejsca. Stara kanapa, zużyta szafka czy też półki – nieważne czego chcesz się pozbyć, nie możesz ot tak wyrzucić tego do śmieci. Zobacz co zrobić ze starymi meblami i jak w legalny sposób możesz się ich pozbyć.

Czemu nie można wyrzucać mebli do śmietnika?

Szafy, stoły, komody – wszystkie te rzeczy zaliczają się do odpadów wielkogabarytowych, przez co nie można ich tak po prostu zostawić pod śmietnikiem. Osoby, które odbierają kosze na śmieci oraz je opróżniają, nie mają obowiązku zabierania takich rzeczy i najczęściej po prostu leżą one tygodniami, aż ktoś nie pokusi się o to, aby zabrać je do swojego domu bądź wyrzucić w odpowiednie miejsce. Co ważne, zostawiając meble pod osiedlowym koszem na śmieci, narażamy się także na niemały mandat, który może wynosić nawet 500 zł. Wniosek jest więc prosty – śmietniki osiedlowe nie są dobrym miejscem dla zużytych mebli.

Dobre meble – co z nimi zrobić?

Nie zawsze chcemy się pozbyć jedynie starych i zużytych mebli. Czasem okazuje się, że całkiem nowa komoda lub stolik już nie pasują do wnętrza i chcemy je po prostu wymienić. Szkoda jest wyrzucać meble, z których da się jeszcze korzystać, prawda? Jeśli masz taki problem to, zamiast wywozić je do utylizacji – oddaj je lub sprzedaj. Wystaw rzeczy, których chcesz się pozbyć na portal ogłoszeniowy. Po jakimś czasie prawdopodobnie uda Ci się znaleźć osobę, która chciałaby je wziąć, jeśli będą w atrakcyjnej cenie. Dobrym pomysłem jest też oddanie mebli potrzebującym, którzy nie mają pieniędzy na to, aby dobrze wyposażyć swoje mieszkania i domy. Jeśli nikt nie chce kupić Twoich mebli lub po prostu chcesz się ich jak najszybciej pozbyć, to zrób komuś prezent i podaruj niepotrzebne Ci komody i łóżka.

Zniszczone meble – co z nimi zrobić?

Zarwane łóżko, 20-letnia szafka lub rozbity szklany stół – takie rzeczy niestety nie nadają się już do użytku i ani ich nie sprzedamy, ani też nikomu nie oddamy. W takiej sytuacji zostaje jedynie utylizacja. Możesz się tym zająć samodzielnie i po prostu zawieźć meble do odpowiedniego punktu zbiórki takich odpadów lub wezwać firmę http://www.gruzbob.pl/, która się tym zajmie. Pracownicy przywiozą kontener, do którego możesz wyrzucić niepotrzebne meble i wywiozą je za Ciebie. Zaoszczędzisz dzięki temu sporo czasu, a koszt takiej usługi jest bardzo atrakcyjny. Pozbywanie się mebli w taki sposób jest także legalne dlatego nie musisz obawiać się mandatów ani tego, że zanieczyścisz środowisko.

Dodaj komentarz