Implanty stomatologiczne Warszawa – jak działają implanty?

Implanty stomatologiczne Warszawa – jak działają implanty?

Utrata nieskazitelnego uśmiechu i trudności w jedzeniu twardych produktów to powszechny problem związany z brakami w uzębieniu. Jednak istnieje rozwiązanie, które może przywrócić pewność siebie i komfort podczas spożywania pokarmów – implanty zębowe. Jak działają implanty stomatologiczne?

Czym są implanty stomatologiczne? 

Często występuje nieporozumienie dotyczące implantów zębowych. Nierzadko są  one mylone ze sztucznymi zębami, które na celu mają zastąpienie i naśladowanie naturalnych. Czym są więc implanty stomatologiczne Warszawa? W rzeczywistości widoczna, biała część implantu jest nazywana koroną zębową i może być stosowana zarówno na implantach, jak i na naturalnych zębach. Sam implant to wszczepiona śruba, zazwyczaj wykonana z tytanu, na której zostanie umieszczona korona. Implant zastępuje korzeń i środkową część zęba, ale nie obejmuje warstwy zewnętrznej. Ważne jest, aby to zapamiętać, ponieważ niektóre gabinety stomatologiczne podają osobno ceny za wszczepienie implantu i wykonanie korony. 

Jak działają implanty stomatologiczne Warszawa? 

Implanty zintegrowane z kością szczęki stanowią solidną podstawę, na której umieszcza się sztuczne zęby. Dzięki temu rozwiązaniu protezy i mosty mocowane na implantach nie przesuwają się ani nie zsuwają, zapewniając stabilność podczas jedzenia i normalnej rozmowy. Jest to szczególnie istotne, ponieważ pozwala na wygodne korzystanie zarówno z pełnych protez i mostów, jak i pojedynczych koron osadzanych na implantach. W porównaniu do tradycyjnych mostów i koron ta metoda jest znacznie bardziej komfortowa.

Jakie są rodzaje implantów zębowych? 

Jakie opcje są dostępne przy implantach zębowych? Pacjenci mają dwie możliwości do wyboru. Pierwszą z nich jest implant śródkostny. Ta procedura polega na bezpośrednim wszczepieniu implantów w kość szczęki. Po zagojeniu się dziąsła w miejscu wszczepienia przeprowadza się drugi etap zabiegu, mający na celu połączenie śrubki z implantem. Następnie, na śrubce mocuje się pojedynczy sztuczny ząb lub grupę zębów, często przy użyciu mostka dentystycznego lub protezy.

Nieco innym rozwiązaniem są implanty podokostnowe. W tym przypadku implanty składają się z metalowej ramy. Tę lekarz  umieszcza na kości szczęki, bezpośrednio pod tkanką dziąsła. Podczas procesu gojenia dziąsła, rama jest stabilizowana i przymocowywana do kości. Śruby mocujące, zamocowane do ramy, wystają przez dziąsło. Podobnie jak w przypadku implantów śródkostnych, na śrubach umieszcza się sztuczne zęby.

Dodaj komentarz