Wesele plenerowe: o czym trzeba pamiętać?

Wesele plenerowe: o czym trzeba pamiętać?

Wesela plenerowe z roku na rok zyskują na popularności. Główną zaletą tego typu imprez jest praktycznie nieograniczony wybór miejsca. Z odpowiednimi pozwoleniami wesele można zorganizować w przestrzeni otwartej i naturze. Plenerowe wesele jest wyjątkowo romantyczne, to także niezwykła atrakcja dla gości. Wesele zorganizowane w plenerze goście z całą pewnością zapamiętają na długie lata. Jak zorganizować wesele w plenerze i na co zwrócić uwagę?

Wesele plenerowe: hala namiotowa

Decydując się na wesele plenerowe przede wszystkim należy zainwestować w dobrej jakość halę namiotową. Biały namiot jest nie tylko niezwykle elegancki, ale także zagwarantuje świetną zabawę niezależnie od pogody. Planowanie wesela nierzadko zaczyna się na wiele miesięcy, a czasem nawet lat przed tym wymarzonym dniem. Pogodę ciężko jest przewidzieć na kilka tygodni do przodu, a co dopiero na kilka(naście) miesięcy. Hala namiotowa zapewni suchą przestrzeń taneczną oraz gastronomiczną, bez obaw, że zacznie padać deszcz, lub pojawią się jakiekolwiek inne anomalia pogodowe. Materiał, z którego wykonuje się hale namiotowe z całą pewnością wytrzyma nie tylko deszcze, ale także silne wiatry.  

Hale namiotowe dzielą się na dwa rodzaje. Jedna ma konstrukcję otwartą i świetnie sprawdzi się w sezonie letnim, druga wersja zamknięta nada się do zorganizowania wesela w sezonie jesienno-zimowym.. Hala namiotowa o konstrukcji zamkniętej wyposażona jest ogrzewanie, dzięki czemu wesele w plenerze można zorganizować także zimą. W wersji zamkniętej żadna pogoda nie jest straszna. Wielkość hali namiotowej powinna być dostosowana do ilości gości. Przy wyborze hali namiotowej warto kierować się doświadczeniem firmy wynajmującej oraz rozstawiającej namioty. Specjaliści z TENISTAL pomogą wybrać wielkość oraz układ hali.

Wesele plenerowe: kiedy zorganizować?

Wesela plenerowe najczęściej organizuje się w sezonie wiosenno-letnim. Coraz częściej do plenerowych wesel dołączają także zaślubiny. Śluby plenerowe to niezwykle romantyczna propozycja. Rustykalny wystrój, suknie ślubne w stylu boho oraz wianki to trend, który utrzymuje się od kilku lat. Decydując się na wesele plenerowe warto rozważyć właśnie ten sezon. Słońce i ciepła temperatura zdecydowanie sprzyja organizacji wesel plenerowych.

Jednak wesele plenerowe można zorganizować również zimą. W tym przypadku konieczna będzie hala namiotowa uzupełniona o ogrzewanie. Otoczka śniegu, sopli i mrozu może być równie romantyczna, co wersja letnia.

Dodaj komentarz