Promienna cera

Promienna cera

Jędrna i promienna cera to symbol beztroskiej młodości, coś, co większość osób chciałaby zachować na dłużej. Czas jednak pędzi nieubłaganie, pewnych procesów nie da się zatrzymać. Co gorsza, czasem sami przyczyniamy się do tego, że nasza skóra wygląda na starą, zmęczoną. Najlepiej wówczas nie wychodzić z domu lub stosować się do kilku prostych zasad, które sprawią, że skóra na powrót odzyska swój dawny blask.

Przede wszystkim makijaż. Ma służyć podkreśleniu naturalnie pięknych atutów, a nie maskowaniu każdej niedoskonałości i robieniu przysłowiowej „szpachli”. Mniej znaczy więcej. Skóra mocno obciążona kosmetykami będzie zanieczyszczona i poszarzała, a to ostatnie, co chcemy widzieć w lustrze. Zamiast ciężkich cieni i podkładów, lepiej wybrać lekkie kosmetyki mineralne, a na co dzień zrezygnować z mocnego makijażu. Efekty przerosną oczekiwania!

A skoro makijaż to i demakijaż. Z żalem przyznaję, że darzyło mi się zasnąć w makijażu. To, co zobaczyłam rano w lustrze doprowadziło mnie do rozpaczy. Ucz się na cudzych błędach, zmywaj makijaż tak szybko, jak to możliwe. Skóra Ci się odwdzięczy.

Z demakijażem powinno przyjść oczyszczanie. Zanieczyszczona skóra to poszarzała skóra. Peeling raz w tygodniu powinien rozwiązać ten problem. Przydadzą się także oczyszczające maseczki na bazie glinek.

Odżywianie od zewnątrz to coś z czym większość ludzi radzi sobie dobrze. Dobry krem lub serum potrafi zdziałać cuda, ale nie na wszystkich płaszczyznach. Pamiętasz o odżywianiu od środka? No właśnie! Jedz dużo warzyw i owoców, pij dużo wody i sypiaj regularnie. Zamiast porannej kawy zrób sobie owocowy koktajl energetyczny z dodatkiem siemienia lnianego i spiruliny. Siemię lniane to bogactwo kwasów Omega-3, spirulina oczyści i wzmocni. Dostarczając niezbędne mikroelementy od wewnątrz, Twoja skóra odżyje na zewnątrz. To takie proste!

Dodaj komentarz