Czytaj wiadomości ze Słupska i dowiedz się co dzieje się w tym mieście

Czytaj wiadomości ze Słupska i dowiedz się co dzieje się w tym mieście

Ciekawostki i informacje dotyczące tego co dzieje się w mieście Słupsk i jego okolicach można znaleźć na portalu, który zawiera wszystkie istotne i potrzebne komunikaty informacyjne. Wiadomości Słupsk to portal przydatny zarówno dla samych mieszkańców tego miasta, jak i dla turystów. Jakie informacje cieszą się ostatnio popularnością na tym portalu?

​Kronika policyjna

Na stronie internetowej Słupska można przeczytać o istotnych interwencjach policyjnych. W ten sposób można być na bieżąco z tym co ważne dla samych mieszkańców w kwestiach bezpieczeństwa. Przykładem działań policyjnych jest szeroko zakrojona akcja w której funkcjonariusze policji przeprowadzili kontrole w związku z działaniami przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Po ostatnim otwarciu galerii handlowych policjanci udali się do poszczególnych sklepów i sprawdzili czy właściciele stosują się do wymogów prawnych pod tym względem. Chodziło o kwestię dotyczącą maksymalnej ilości osób w danym sklepie lub galerii oraz o konieczności zasłaniania ust i nosa przez klientów tychże sklepów. Jak podaje kronika policyjna na stronie Słupska, udało się skontrolować ponad 70 miejsc, ale tylko w 17 przypadkach zostały nałożone mandaty karne. Dwie osób odmówiły przyjęcia mandatu, a więc ich sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd. Jak widać jest to bardzo dobry wynik, Polacy są świadomi tego, że należy stosować się do zaleceń rządu w kwestii ochrony przed koronawirusem.

​Kultura w Słupsku

Nie mogło zabraknąć również informacji kulturalnych. Można dowiedzieć się na przykład o tym, że mimo zamknięcia ośrodków kultury widzowie mogą zobaczyć filmy w internecie. Z okazji Mikołajek w repertuarze pojawiło się kilka ciekawych propozycji dla najmłodszych. Między innymi Waleczne Rybki, Czworo dzieci i coś, Szybcy i śnieżni oraz wiele więcej. Słupski Ośrodek Kultury zachęca do oglądania filmów online. Wykupując bilet na seans online za jedyne 15 złotych można oglądać filmy takie jak na przykład Eastern, Deerskin lub Zdrajca. Wszystkie te filmy są nadawane w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Projekcja. Zgodnie z decyzją rządu kina prawie do końca roku pozostaną zamknięte, więc aby podtrzymać tradycję czwartkowych spotkań klubu filmowego możliwe jest oglądanie zaplanowanych seansów w serwisie internetowym. Dla każdego znajdzie się coś interesującego, ponieważ każdy z filmów reprezentuje inny gatunek filmowy.

​Inne informacje

Na stronie wiadomości Słupska można znaleźć również szczegółowe oferty pracy, jakość powietrza oraz sprawdzić aktualną pogodę i ostrzeżenia meteorologiczne.

Dodaj komentarz