Wypadanie włosów typu męskiego

Wypadanie włosów typu męskiego
Wypadanie włosów

Jesteś kobietą i właśnie dowiedziałaś się, że cierpisz na wypadanie włosów typu męskiego? Wbrew nazwie przypadłość ta nie dotyczy wyłącznie facetów. Łysienie typu męskiego, zwane fachowo androgenowym to genetycznie uwarunkowany defekt, który sprawia, że doświadczamy powolnego lecz systematycznego wypadanie włosów, które może prowadzić w skrajnych przypadkach do całkowitego wyłysienia. Oczywiście nie zawsze kończy się to tak źle, mimo wszystko brzydkie zakola występujące szczególnie u kobiet są bardzo często powodem do do zmartwień.

Łysienie androgenowe – jak z nim walczyć

Zapobieganie wypadaniu włosów w tym typie łysienia jest szczególnie utrudnione. Bardzo często proces łysienia zostaje nasilony przez złą kondycję włosów. W takim przypadku najlepiej zacząć od dobrych naturalnych tabletek, które spowodują odżywienie cebulek włosowych i tym samym będą zapobiegać wypadaniu włosów. Jednym z lepszych preparatów tego typu będzie Profolan, opinie o tym produkcie, które pojawiają się na wielu forach sprawiają, że coraz więcej osób chce sprawdzić na sobie efekty działania Profolanu.

Nie ma w tym nic dziwnego bo środek ten należy do najskuteczniejszych preparatów na łysienie androgenowe dostępnych na rynku. Ma korzystny wpływ na wygląd włosów, zapobiega też siwieniu co dla wielu osób będzie wielką zaletą. Niestety preparat ten nie należy do najtańszych! Za jakość bardzo często trzeba jednak zapłacić a Profolan wydaje się wart swojej ceny.

Sposób ostateczny – golimy na łyso!

Brzmi to koszmarnie jednak wielu panów wybiera właśnie takie rozwiązanie ponieważ wydaje im się najprostsze i najtańsze. No i takie faktycznie jest, nie znajdziemy mniej kosztownej metody na walkę z łysieniem jak ścięcie pozostałych włosów i dbanie, by gładka skóra głowy towarzyszyła nam do końca naszego życia. Niestety w taki sposób nie mogą postąpić kobiety, które cenią sobie piękną fryzurę. Im pozostaje walka o każdy włos na głowie, czy to profolanem, czy innymi dostępnymi środkami na łysienie androgenowe.

Czy łysienie jest niebezpieczne?

W większości przypadków jest to defekt typowo kosmetyczny. Niestety czasem zdarza się, że łysienie może być objawem jakiejś poważniejszej choroby, która rozwija się w naszym organizmie. Wtedy koniecznie należy skorzystać z konsultacji u specjalisty, który zleci odpowiednie badania i sprawdzi, że łysienie nie jest objawem jakiejś poważniejszej przypadłości.

Nie martw się jednak na zapas! Tak jak wspominałem w większości przypadków wypadanie włosów będzie jedynie defektem kosmetycznym, który nie zagraża twojemu zdrowiu w żaden sposób.

Dodaj komentarz