Jak wybrać dobry rower i nie zbankrutować

Jak wybrać dobry rower i nie zbankrutować
kredyt

Marzysz o spędzaniu wolnego czasu na wycieczkach rowerowych? Chcesz zamienić auto na zdrowszy i bardziej ekologiczny środek lokomocji? Chcesz wprowadzić trochę ruchu do codziennego rozkładu dnia? Rower jest tym czego potrzebujesz!

Jaki rower jest Ci potrzebny?

Przed zakupem roweru musisz zdecydować czego właściwie od niego oczekujesz? Masz zamiar uprawiać jazdę terenową, czy spokojne pedałowanie po ulicach miasta? A może masz zamiar zainstalować przyczepkę i wozić w niej dzieci?  Rower rowerowi nierówny, a ich różnorodność może przyprawić laika o zawrót głowy. Są więc rowery górskie, szosowe, trekkingowe, fitness, miejskie, BMX, składane i wiele, wiele innych.  Koniecznie musisz zapoznać się ze specyfiką każdego z nich, żeby dokonać prawidłowego wyboru. Na szczęście w każdym sklepie rowerowym z prawdziwego zdarzenia znajdzie się wykwalifikowany sprzedawca, który pomoże Ci dokonać wyboru. Warto również zapoznać się z poradami zamieszczonymi na specjalistycznych portalach internetowych.

Uniwersalne zasady

Niezależnie od tego na jaki typ roweru się zdecydujesz, istnieją uniwersalne zasady, które obowiązują przy zakupie nie tylko rowerów, ale każdego sprzętu sportowego.

  • Nie kupujemy roweru w hipermarkecie, kierując się jego atrakcyjną ceną i przyjemnym dla oka wyglądam. Chyba nie chcesz zrobić sobie krzywdy?
  • Nie warto kupować sprzętu najtańszych producentów. Tani niekoniecznie znaczy najlepszy.
  • Najdroższy również nie znaczy najlepszy, a więc nie rzucamy się z zamkniętymi oczami na sprzęt w najwyższej cenie, nie spojrzawszy nawet na jego parametry.
  • Przed zakupem robimy doby wywiad “środowiskowy”, o czym była już mowa wyżej. Całkiem rozsądnym pomysłem jest spisanie listy wymagań jakie mamy wobec potencjalnego nabytku i udanie się z ową listą do salonu rowerowego.
  • Nie jest najlepszym pomysłem zostawianie u sprzedawcy całej wypłaty, a następnie jedzenie przez kilka miesięcy suchego chleba. Niejednokrotnie gotówka, którą dysponujemy nie będzie wystarczająca na pokrycie kosztów wymarzonego modelu i będziemy musieli zadowolić się tańszym zamiennikiem. W rezultacie satysfakcja z pedałowania będzie nieco … przygaszona. Warto zastanowić się nad wzięciem kredytu gotówkowego na zakup roweru, to znacznie ułatwi nam metaforyczny i dosłowny start.
  • Kiedy już dokonasz zakupu nie żałuj wydanych pieniędzy tylko korzystaj z nowego sprzętu ile sił w nogach! Pamiętaj, że sport jest zawsze dobrą inwestycją, która zwróci się z nawiązką szybciej niż myślisz.

Dodaj komentarz