Z czym wiąże się pielęgnacja skóry?

Z czym wiąże się pielęgnacja skóry?

Pielęgnacja skóry obejmuje czynności, o jakich powinien pamiętać każdy z nas. Przygotowanie domowego spa nie jest trudno, a gotowe produkty zakupimy w drogeriach i aptekach. O czym pamiętać podczas pielęgnacji skóry? Dlaczego tak ważny jest rodzaj cery? 

Rodzaje cery

Warto zauważyć, że rodzaj cery mamy zapisany w genach. Poznanie jej jest niezwykle ważne dla codziennej pielęgnacji skóry, gdyż ma to wpływ na dobranie kosmetyków. Wyróżniamy:

  • Cerę wrażliwą – wykazuje tendencję do podrażnień, nawet podczas niewielkiego kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. Wymaga specjalnego traktowania, tak aby nie wywołać reakcji alergicznej.
  • Cerę trądzikową – zazwyczaj czynnikiem sprawczym są tutaj zaburzenia hormonalne. Wypryski mogą wskazywać na niewłaściwą pielęgnację skóry i nieodpowiedni styl życia.
  • Cerę suchą – odznacza się  nadmiernym rogowaceniem wysuszonego naskórka i uporczywym świądem. Wymaga częstego nawilżania, co warto mieć na uwadze.
  • Cerę mieszaną – przetłuszcza się jedynie na wybranych fragmentach twarzy, zwłaszcza w strefie T. Tutaj także ważne jest odpowiednie nawilżenie.

Pielęgnacja skóry

Nie zapominajmy o tym, że każda cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia, pomogą w tym kosmetyki Ducray. Dbanie o skórę to zabieg, jaki należy wykonywać bardzo często. W tym przypadku na wagę złota jest dobranie takich produktów, jakie będą nam służyły i dadzą pożądane efekty. Jeśli nie do końca wiemy, po jakie preparaty drogeryjne sięgnąć, można zakupić dermokosmetyki. Apteczne wyroby są tworzone w laboratoriach dermatologicznych i przeznaczone dla danych typów skóry. Dzięki temu będziemy pielęgnować ciało i twarz, zmniejszając jednocześnie ryzyko alergii i podrażnień.

Na rynku znajdziemy sporo ciekawych produktów, które mają za zadanie zadbać o naszą skórę. Przydadzą nam się z pewnością peelingi, kremy nawilżające i odżywiające, czy też maseczki do twarzy. Jeśli doskonale wiemy, jaki rodzaj cery posiadamy, z pewnością dobranie kosmetyków jest znacznie łatwiejsze. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz