USG oka – Wrocław korzysta ze skutecznej diagnostyki

USG oka – Wrocław korzysta ze skutecznej diagnostyki

Pozwala ocenić poszczególne struktury we wnętrzu oka czy wykryć ewentualne patologie – mowa o USG oka. Wrocław i jego mieszkańcy mogą korzystać z zaawansowanej diagnostyki chorób narządu wzroku. Sprawdź, kiedy warto zgłosić się na badanie, na czym polega i jak właściwie przygotować się do wizyty u okulisty.

USG oka Wrocław – wskazania i przeciwskazania

USG gałek ocznych, czyli badanie ultrasonografem, wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Jest to badanie małoinwazyjne i zupełnie bezbolesne, dlatego może być wykonywane zarówno u dzieci, jak i dorosłych w każdym wieku, również u kobiet ciężarnych czy karmiących piersią i może być kilkukrotnie powtarzane. Jedynym przeciwskazaniem są niedawne urazy, poparzenia i niezagojone rany na powierzchni oka.

Jakie są wskazania do USG oka? Wrocław i jego mieszkańcy mogą korzystać z ultrasonografii typu A lub B. Pierwszy rodzaj umożliwia obrazowanie struktur anatomicznych znajdujących się wzdłuż jednej prostej, natomiast USG oka typu B – struktur leżących wzdłuż kilku płaszczyzn. Wśród wskazań do badania warto wymienić m.in.:

  • diagnostyka guzów oka,
  • wylewy krwi do gałki ocznej,
  • stany pourazowe,
  • zmiany związane z cukrzycą,
  • obecność mętów w ciele szklistym lub ciał obcych wewnątrzgałkowych,
  • zmiany w nerwie ocznym o charakterze jaskrowym,
  • pomiar mocy wszczepianej soczewki (w przypadku zaćmy),
  • pomiar długości gałki ocznej przy krótkowzroczności,
  • diagnostyka patologii rogówki,
  • badanie tylnego odcinka oka w stanach zapalnych.

Na czym polega USG oka? Wrocław z dostępem do zaawansowanej diagnostyki

Do USG gałki ocznej nie trzeba się specjalnie przygotowywać czy odstawiać przyjmowanych leków, badanie można wykonać o każdej porze dnia. Warto zabrać ze sobą na wizytę dotychczasową dokumentację medyczną.

Badanie trwa około 10 minut. Okulista prosi pacjenta o przyjęcie wygodnej pozycji i zamknięcie powiek, a następnie nakłada na nie specjalny żel, który umożliwia wygodne przesuwanie głowicy po skórze. Obraz pojawia się na monitorze od razu, a lekarz wykonuje serię zdjęć i dokonuje analizy pomiarów.

Zgłoś się na USG oka do Wrocławskiego Centrum Okulistycznego

Chcesz zapisać się na USG oka? Wrocław może korzystać z usług profesjonalnej placówki medycznej – Wrocławskiego Centrum Okulistycznego. Rejestracje na wizyty są prowadzone telefonicznie lub przez formularz kontaktowy dostępny online. Już dziś wejdź na stronę kliniki i wybierz dogodny termin – wcześnie wykryte nieprawidłowości to szansa na skuteczne i szybkie leczenie.

Dodaj komentarz