Supelmentacja w okresach zwiększonego wysiłku i stresu

Supelmentacja w okresach zwiększonego wysiłku i stresu

Suplementacja naturalną lecytyną dobrej jakości zalecana jest przy zwiększonym wysiłku umysłowym i fizycznym, zwłaszcza dla studentów, menadżerów, seniorów, dzieci. Lecytyna odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego – wpływa na poprawę pamięci.

Najlepsze są preparaty zawierające kompozycję specjalnie dobranych substancji łagodzących stres i napięcia. Zawierają wyciągi roślinne, które są pomocne w sytuacjach przemęczenia i stresu, ułatwiając odprężenie. Polecane są suplementy z różańcem górskim. który pomaga zwiększać w mózgu zawartość serotoniny i dopaminy. Oba te neuroprzekaźniki wspomagają ą witalność organizmu, zwalczają stres, przywracają chęć do życia w czasie, kiedy skarżymy się na spadek wydajności pracy.

Współczesny tryb życia obfituje w stresujące sytuacje, które powodują w nas napięcie nerwowe, obawę, czy wszystko ułoży się po naszej myśli. Szybki styl życia oraz wszechobecny stres z pewnością nie przyczyniają się do poprawy naszego zdrowia i samopoczucia. Układ nerwowy często jest przeciążony ze względu na dużą ilość nauki i konieczności pamiętania o wielu sprawach.

Stres na krótką metę dodaje naszemu organizmowi sił do działania i mobilizuje do większej aktywności, jednakże ciągle towarzyszący jest czynnikiem destrukcyjnym, który zamiast umacniać – osłabia organizm. Jest wówczas ogromnym obciążeniem dla naszego organizmu. Aby temu zapobiec powinniśmy przede wszystkim zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, którą należy profilaktycznie uzupełniać w 100% naturalnymi suplementami diety. Naturalne preparaty zawierają zioła i składniki pochodzenia organicznego i nie maja skutków ubocznych.

Jeśli organizm jest narażony na stres, warto uzupełniać dietę witaminami z grupy B – odgrywają ważną rolę w rozwoju wszystkich komórek ustrojowych, w czynnościach układu nerwowego i w prawidłowym funkcjonowaniu układu krwiotwórczego. Suplementy z witaminami z grupy B są pomocne do zachowania homeostazy psychicznej i emocjonalnej, zapewniają właściwą pracę mózgu i mięśni. Pomagają zwalczać niekorzystne skutki stresu.

Dodaj komentarz