Kiedy powinniśmy wezwać lekarza? Często zastanawiamy się gdy czujemy, że nie tak jak powinno w naszym organizmie kiedy należy wezwać lekarza. Z pewnością jeśli mamy któreś z poniższych objawów:
Ostra infekcja układu oddechowego charakteryzuje się stanem obiżonym osłabieniem, gorączką, kaszlem, katarem, bólem gardła, bólem głowy oraz inne objawy grypopodobne wskazują na stan, gdzie odpowiednim rozwiązaniem jest przebywanie w ciepłym pomieszczeniu a najlepiej w łóżku. Jeśli są wątpliwości czy to zwykłe przeziębienie czy coś więcej, albo gdy brakuje sił by udać się do przychodni, dobrze jest zamówić wizytę domową.
Osoby z mocnym bólem pleców. Wizyta w gabinecie lekarskim jest dla takiego pacjenta wyjątkowo uciążliwa. Uwzględniając, że odpoczynek oraz przyjmowane leki niejednokrotnie przyspieszają poprawę stanu zdrowia, wizyta domowa jest tutaj najlepszym sposobem do rozpoczęcia leczenia.
Pacjenci z biegunką. Osłabienie spowodowane odwodnieniem, uczucie rozbicia, częste wypróżnianie, z towarzyszącymi nierzadko nudnościami i wymiotami w znaczącym stopniu utrudniają pójście do lekarza. Także refluks żołądkowy.
Pacjenci spoza Wrocławia. Osoby przyjezdne nie znają Wrocławia i nie mają tutaj ani swojej przychodni ani swojego lekarza. Ponadto często nie orientują się gdzie można uzyskać pomoc. Zamówienie w takiej sytuacji lekarza do domu jest świetnym rozwiązaniem problemu.
Osoby przewlekle chore, stale przebywające w łóżku. Większość lekarzy rodzinnych ma pod opieką osoby, których transport do placówki medycznej je niemożliwy. Pacjenci po przebytym ciężkim udarze, z zaawansowanym stwardnieniem rozsianym lub z chorobami zwyrodnieniowymi, zanikiem mięśni przez dłuższe okresy stale przebywają w łóżku.
Pacjenci z zaburzeniami pamięci. Wiele chorych na chorobę Alzheimera lub z zaburzeniami pamięci na tle dementywnym niechętnie chodzi do lekarza. Wizyty domowe Wrocław nie są tak stresujące, a pozwalają na oczucie atmosfery i poznania miejsca w jakim żyje pacjent, stwarza to do kontaktów z rodziną.