Rośliny w walce z rakiem – co na ten momen wiedzą naukowcy?

Rośliny w walce z rakiem – co na ten momen wiedzą naukowcy?

Rak to choroba, która jest przyczyną sporej ilości śmierci w dzisiejszym świecie. Niestety, specjalistom jeszcze nie udało się zaprojektować dobrego medykamentu na to, choć przez media przewijają się kolejne doniesienia o sporych progresach w tej najcięższej batalii w nauce.

Raka jeszcze nie da się usunąć, lecz wiemy już, które rzeczy umieją ograniczyć szansę na jego pojawienie się. Jedzenie niektórych roślin może spowodować, że nigdy nie zachorujemy. W dalszej części tekstu opisujemy trzy takie dobra spożywcze, które okazują się zbawienne dla naszego zdrowia i potrafią ochronić przed ekspansją nowotworu.

Oliwa jest znana przez ludzkość od wieków. Wspomnienia o niej znajdują się między innymi w Nowym i Starym Testamencie, gdyż drzewa oliwne występują właśnie w rejonie Bliskiego Wschodu. Olej z tego starodawnego drzewka jest świetny dla organizmy. Jak dowiodły niedawne badania naukowców, też jego liście mają fantastyczne atrybuty. Podczas serii prób wykazano, że liść oliwny, a precyzyjniej wyciąg z niego, wzmacnia efekty leczenia toksycznymi chemikaliami. Płyn z liści drzewa oliwnego oprócz tego wykazał niezwykle szkodliwe oddziaływanie na raka skóry. Identycznie jest w wypadku białaczki i raka biustu. Jak można zauważyć, liść oliwny może odgrywać wielką rolę w trakcie terapii, cechy prewencyjne nie zostały jeszcze wykazane.

Granat to wspaniały owoc. Jego ekstrakt jest ożywczy, a jak dowiodły eksperymenty, wykazuje wiele właściwości, które mogą niszczyć złe komórki nowotworowe. Sok z granatu niezwykle niszcząco działał na komórki nowotworu biustu, jelit i prostaty. To oznacza, że szczególnie mężczyźni w wieku dojrzałym muszą systematycznie przyjmować napój z tego smacznego owocu, by nie blokować rozrost niebezpiecznych nowotworów w rejonie krocza. Co ciekawe, granat okazuję się owocem, który posiada wielki wpływ na zdrowie ludzi w innych kwestiach. Pomaga zwalczyć różnorakie przypadłości systemu krwionośnego i infekcje, spowodowane przez mikroby.

Granat i liść oliwny są bliskie statystycznemu obywatelowi kontynentu europejskiego, w odróżnieniu od ciekawej rośliny z wysepek na Oceanie Spokojnym – noni. Sporo ludzi, którzy trudnią się medycyną naturalną,rekomenduje konsumowanie noni w celu pokonania sporej liczby przypadłości. Od pewnego czasu klasyczna medycyna analizuje właściwości tego owocu. Jak się okazało, systematyczne picie wyciągu z noni ma duży wpływ na powstrzymanie ekspansji raka m.in. w gruczołach mlecznych. Także podczas trwania choroby trzeba przyjmować sok z tych owoców, by wesprzeć organizm w batalii z drapieżnym schorzeniem. Lekarze utrzymują jednak, że nie wolno pić soków z noni w trakcie chemioterapii.

Dodaj komentarz