Prawidłowe dbanie o zdrowie jamy ustnej – dentysta Kraków

Prawidłowe dbanie o zdrowie jamy ustnej – dentysta Kraków

Dbania o higienę jamy ustnej powinniśmy uczyć się od najmłodszych lat. W szkołach obecne są zabiegi fluoryzacji, które uczniowie mogą odbywać regularnie, 6 razy do roku. Jest to grupowe szczotkowanie zębów odpowiednimi preparatami, w celu przeciwdziałania próchnicy. Dorośli natomiast często zapominają o odpowiedniej higienie. Najczęściej wybierają się do stomatologa, gdy czują ból lub dyskomfort. Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę? Najczęściej wpisujemy frazę w wyszukiwarce np. dentysta Kraków i szukamy gabinetu blisko naszego domu. Warto jednak postawić na doświadczenie personelu i zadowolenie pozostałych klientów.

Dbanie o higienę jamy ustnej

Dbanie o zdrowy zgryz rozpoczynamy już w domu. Zęby powinniśmy myć minimum dwa razy dziennie (rano i wieczorem), a także po każdym posiłku. Dodatkowo należy stosować nić dentystyczną, gdyż szczoteczka do zębów nie jest w stanie dotrzeć do każdej szczeliny. Dobrym sposobem na zachowanie świeżości jamy ustnej jest stosowanie płynów do jej płukania. W celu uniknięcia próchnicy powinniśmy natomiast unikać nadmiernego spożywania słodyczy. Co więcej pamiętajmy o regularnej kontroli naszego uzębienia w gabinecie dentystycznym.

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Po wpisaniu frazy “dentysta Kraków” odnajdziemy wiele gabinetów dentystycznych, ale jak wybrać ten odpowiedni? Powinniśmy zwrócić uwagę na lata doświadczenia, w końcu dobrym specjalistą nie staje się z dnia na dzień. Kolejnym ważnym aspektem jest zadowolenie pacjentów, którzy odbyli już swoją wizytę. Dodatkowo zwróćmy uwagę na wyposażenie gabinetu oraz życzliwość obsługi. Szczególnie, gdy wybieramy się z dzieckiem, które obawia się wizyty. Przykładem przyjemnej i profesjonalnej opieki dentystycznej może cieszyć się gabinet dentystyczny Unident w Krakowie.

Przykłady stomatologii zachowawczej

Przykładowymi zabiegami stomatologii zachowawczej są między innymi: leczenie kanałowe (endodoncja), leczenie próchnicy (wypełnianie ubytków) oraz ekstrakcja (wyrywanie zębów). Leczenie kanałowe polega na usunięciu miazgi z kanałów, następnie wykonaniu ich dezynfekcji oraz szczelnym wypełnieniu kanałów odpowiednimi materiałami, a także zabezpieczeniu koronny zęba. Zabieg ten wykonuję się głównie przy występowaniu próchnicy. Natomiast jeśli nie jest ona zaawansowana możemy pomyśleć o nałożeniu u dentysty lakieru fluorkowego. Ostatnim wymienionym przykładem jest ekstrakcja zęba, którą stosuje się np. podczas wad zgryzu. Nie jest to jednak jedyna przyczyna stosowania tego zabiegu. Zdarza się, że ząb nie nadaje się do leczenia, dlatego należy go jak najszybciej usunąć, nawet jeśli pacjent nie odczuwa bólu.

Dodaj komentarz