Pierwsza wizyta u psychoterapeuty

Pierwsza wizyta u psychoterapeuty

Pragnąc poradzić sobie z problemami nieraz decydujemy się na wizytę u psychoterapeuty. Bez względu na to, czy pragniemy spojrzeć bezstronnie na nasze trudności, czy też nasz stan emocjonalny (stres, symptomy, powtarzające się problemy w naszym życiu) w pewnej mierze wymusza na nas skorzystanie z wsparcia, zgłaszając się do specjalisty takiego jak psycholog po raz pierwszy zaznajemy podobnych emocji.

W wyszukaniu psychoterapeuty w dużym stopniu może pomóc nam Internet. Jednym ze sposobów jest wpisanie w przeglądarkę hasła wskazującego na preferowanego terapeutę. Na przykład jeśli zamieszkujemy we Wrocławiu wpisujemy: psycholog wrocław. Strategia ta dostarcza nam ogląd istniejących gabinetów psychologicznych, ośrodków psychoterapii, czy też organizacji pozarządowych w których możemy skorzystać z psychoterapii. Innym sposobem jest zasięgnięcie wskazówki na stronach, portalach o tematyce zdrowia, psychologii czy psychoterapii. Może to być na przykład forum psychologiczne, katalog psychoterapeutów czy też portale branżowe, na których ludzie dodają opinie na temat wybranych specjalistów. W ten sposób realne jest odszukanie osoby godnej zaufania.

Co jest znaczące w początkach kontaktu psychoterapeutycznego? Psychoterapeuci, psychologowie oraz pacjenci, którym psychoterapia wrocław nie jest obca, jednogłośnie wskazują na wytrzymałość bądź też pewien rodzaj tolerancji jako cechy istotne w pierwszej fazie kontaktu. Jeżeli więc zdarza się, że trudno Ci znieść pierwszą sesję, zachęcam Cię do zniesienia frustracji i przemyślenia twojego oporu na spokojnie. Częstokroć zbyt pospiesznie oceniamy nowo poznane osoby. Istotne w takim wypadku wydaje się spróbować odczekać póty nie będziemy w stanie spojrzeć szerzej na nową relację w jaką się zaangażowaliśmy. Okazuje się, że nasze emocje zmieniają się wraz z czasem. Wówczas gdy, pomimo podjętych prób, z jakiegoś powodu nie akceptujemy osoby psychoterapeuty, wskazane jest rozważyć odnalezienie innego profesjonalisty.

Bywa, że osoby w czasie pierwszej sesji psychoterapii czują się zestresowane, skonfundowane. Intensywnie przeżywają kontakt z terapeutą, częstokroć krańcowo negatywnie bądź też pozytywnie. W środowisku psychoterapeutów powiada się, że pierwsze pięć sesji to czas, w którym dookreśla się predyspozycja pacjenta do wejścia w relację i korzystanie z psychoterapii.W tym okresie, dużo osób rezygnuje z kontaktu z terapeutą.

Dodaj komentarz