Naturalne sposoby na wzdęcia

Naturalne sposoby na wzdęcia

Wzdęcia to niezbyt miła dolegliwość, sprawiająca że czujemy się nieco zakłopotani. Z drugiej strony tak naprawdę wzdęcia są sprawą bardzo naturalną, dotykającą wielu ludzi. Wielu z nas zastanawia się jak pokonać tę dolegliwość. Okazuje się, że bardzo przydatny jest internet. Sposoby na wzdęcia –  wpisujemy więc to hasło w wyszukiwarkę internetową. W sieci możemy znaleźć mnóstwo sposobów, najczęściej już wypróbowanych. Jakich?

Węgiel aktywny

Na wzdęcia dobry jest węgiel aktywny. Na jednej ze stron internetowych czytamy, że węgiel aktywny jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na wzdęcia. Warto jednak wiedzieć, że przed zastosowaniem tego leku należy skonsultować się z lekarzem. Szczególnie wówczas, gdy aplikujemy też inne leki, które mogą wejść w niebezpieczną interakcję z węglem. Należy więc zachować ostrożność.

Imbir

Jeśli dokuczają nam wzdęcia, warto mieć w kuchni imbir. Może być sproszkowany lub świeży. Jak go przygotować? Bierzemy szklankę ciepłej wody, dodajemy pół łyżeczki imbiru, szczyptę soli kamiennej. Tak przyrządzoną miksturę oczywiście pijemy.

Dla niektórych to może dosyć kontrowersyjny sposób na wzdęcia, ale podobno pomaga również brandy. Bierzemy dwie łyżki stołowe brandy, wlewamy do szklanki z ciepłą wodą. Miksturę pijemy codziennie wieczorem przed snem.

Limonka

Na wzdęcia pomaga również sok z limonki. Plasterek imbiru moczymy w limonkowym soku i… żujemy. Podobno jest to bardzo skuteczny sposób na wzdęcia.

Miód

Na jednej ze stron internetowych czytamy też, że na wzdęcia idealny miód zmieszany z olejkiem koperkowym. Bierzemy więc łyżeczkę miodu i dodajemy kropelkę olejku.

Mięta pieprzowa

Wracając do żucia… podobno pomaga też żucie mięty pieprzowej. Warto spróbować. Zwłaszcza, że mięta to mentol, będący wrogiem wzdęć.

Soda oczyszczona

Na wzdęcia również dobra jest soda oczyszczona. Sodę oczyszczoną najlepiej popić colą. W ten sposób wyzwolimy wszystkie gazy na zewnątrz. Może to doprowadzić do niezłej rewolucji gazowej, ale w efekcie wzdęcia przestaną nam doskwierać.

Dodaj komentarz