Igły do penów

Igły do penów

Nie ulega wątpliwości, że zarówno cukrzycy, jak i osoby z ich najbliższego otoczenia niejednokrotnie spotkali się z określeniem, jakim jest igła do penów. Czym są te tajemniczo brzmiące akcesoria? Czy powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego diabetyka?

Diabetycy podają insulinę za pomocą pena, czyli specjalistycznego urządzenia, które do złudzenia przypomina klasyczny długopis. Konieczna okaże się również igła do wstrzykiwacza. W penach umieszczana jest igła oraz ampułka z insuliną. Obecnie na rynku znaleźć można insuliny umieszczone bezpośrednio w penach. W związku z tym, że insulina w przypadku osób zmagających się z podwyższonym poziomem cukru we krwi powinna być sprawdzana i kontrolowana regularnie warto, aby proces ten przebiegał możliwie w jak największym stopniu bezboleśnie. Olbrzymią rolę odgrywa tu m.in. zewnętrzna średnica igły do insuliny, a także długość igieł do penów (zwykle są one cienkie).

Wszystko o igłach do penów

Jak wspomnieliśmy wyżej, igły do penów są zwykle bardzo cienkie i mają zaledwie około 0,20mm – 0,23 mm do około 0,30 mm. Zawsze wydawało Ci się, że tak niewielka różnica nie wpłynie w żadnym stopniu na komfort użytkowania? Nic bardziej mylnego. Otóż w przypadku osób, które zmuszone są kłuć się regularnie i każdego dnia, nawet tak na pozór nic nie znacząca różnica ma kolosalne znaczenie. Kolejnym ważnym parametrem, który wymaga odpowiedniego dobrania w zależności od masy ciała, a także rodzaju i typu skóry pacjenta jest długość igły do penów. U osób drobnych i szczupłych zwykle rekomendowany jest wybór igły o długości około 4 milimetrów. Im większa waga, tym długość pena będzie większa. W związku z tym, że na rynku ilość igieł do penów jest bardzo zróżnicowana, możliwy jest wybór sprawny i w pełni dopasowany do potrzeb.

W zdecydowanej większości igły do penów są uniwersalne, dzięki czemu ich dobór do pena jest znacznie ułatwiony. Jednak bez względu na sytuację, należy wcześniej sprawdzić ich kompatybilność i dopasowanie. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie sytuacji, w której zakup okaże się wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Podczas zakupu warto zwrócić również uwagę na to, aby wybierać produkty pochodzące od znanych i cenionych na rynku producentów. To gwarancja jakości, zadowolenia i komfortu, płynącego z użytkowania. To szczególnie istotne w sytuacjach, gdy dane akcesoria dla cukrzyków zużywane są w tak dużym tempie, jak właśnie igły do penów. Regularna samokontrola powinna iść w parze z jakością. To jedna z tych zasad, o której diabetycy nie powinni zapominać.

 

Dodaj komentarz