Dieta pudełkowa bez glutenu – komu się sprawdzi?

Dieta pudełkowa bez glutenu – komu się sprawdzi?

Rezygnacja z jedzenia białek niektórych zbóż nie musi być trudna. Dieta pudełkowa bez glutenu to wygodna forma codziennego żywienia, która sprawia, że osoby cierpiące na nietolerancje pokarmowe mogą cieszyć się piękną sylwetką, zdrowiem i dobrym smakiem. Kiedy warto sięgnąć po tego typu usługę?

Dieta pudełkowa bez glutenu dla początkujących

Właśnie dowiedziałeś się, że spożywanie produktów zawierających gluten negatywnie odbija się na Twoim zdrowiu? Mimo że w marketach jest coraz szersza oferta produktów bezglutenowych, a kolejne restauracje dodają do menu opcje z przekreślanym kłosem zboża – czeka Cię niemała rewolucja żywieniowa.

Dieta pudełkowa bez glutenu to najłatwiejszy sposób, by szybko zmienić codzienne nawyki, bez obawy o niedostateczne zbilansowanie czy zły smak. Zazwyczaj przy opracowywaniu menu cateringu dietetycznego pracują wykwalifikowani dietetycy, a zawodowi kucharze dbają o niebanalne połączenia smaków i rozpieszczają klasycznymi potrawami w wersji bezglutenowej. Nie musisz rezygnować z ulubionych makaronów, chrupiących bagietek czy słodkości.

Dieta pudełkowa bez glutenu, a Twoje cele sylwetkowe

Nie spożywając białek niektórych zbóż, wciąż możemy pracować nad wymarzoną sylwetką. Dieta pudełkowa bez glutenu to sposób żywienia, który pozwala w maksymalnie prosty sposób przybrać na wadze lub stracić nadmierną tkankę tłuszczową. W jaki sposób? Wystarczy wybrać plan posiłków o odpowiedniej podaży kalorii.

W pierwszym kroku musisz obliczyć swoją Całkowitą Przemianę Materii (CPM). Dostępne w sieci kalkulatory biorą pod uwagę wiek, wzrost, wagę, a także aktywność treningową i poza treningową. Osoby, które chcą utrzymać dotychczasową masę ciała, powinny zamówić posiłki o kaloryczności równej CPM.

Jeśli chcesz schudnąć, od CPM możesz odjąć od 200 do 500 kcal, ale pamiętaj, że wolniejszy spadek masy ciała oddala od efektu jojo. Osoby, którym zależy na przybraniu dodatkowych kilogramów, do CMP powinny dodać od 200 do 500 kcal dziennie.

Dieta pudełkowa bez glutenu od Fit-Body – smacznie i bez wyrzeczeń

Szukasz diety pudełkowej bez glutenu z dostawą do domu? Fit-Body przygotowało plan żywieniowy dla osób o specjalnych wymogach dietetycznych. Z codziennego menu usunięto produkty zawierające białka niektórych zbóż, nie tracąc przy tym dobrego smaku i pełnego zbilansowania.

W jadłospisie przygotowanym przez doświadczonych dietetyków znajdziesz m.in. chrupiące sałatki pełne sezonowych warzyw, słodkie muffiny przygotowane z mąk bezglutenowych, sycące makarony z kremowymi sosami czy zielone smoothie pełne witamin. Zamów dietę pudełkową bez glutenu już dziś!

Dodaj komentarz