5 powodów, dla których warto spożywać wodę z ogórka

5 powodów, dla których warto spożywać wodę z ogórka

Woda ogórkowa to jeden z najprostszych napojów, jaki można stworzyć. Jak wskazuje sama nazwa, jego głównym składnikiem jest nie tylko woda, ale również ogórek, który w swoim składzie posiada szereg właściwości. Co warto o niej wiedzieć? Poznaj 5 głównych powodów, dla których warto regularnie spożywać wodę z ogórka!

Jaki wpływ ma woda ogórkowa na organizm? Skrót wszystkich informacji

Regularne spożywanie wody z ogórka ma zbawienny wpływ na organizm. Nie tylko sprawia, że człowiek czuje się nawodniony, ale dostarcza także organizmowi potrzebnych witamin i minerałów. Ogórek posiada znikomą ilości kalorii, dzięki czemu może wpisać go do swojej diety każdy, kto dba o swoje zdrowie – również osoba dbająca o linię.

1. Wzmacnia mięśnie

Osoby trenujące powinny pomyśleć o wzbogaceniu swojej diety o wodę ogórkową, ponieważ zawarte w niej krzemiany mają korzystny wpływ na mięśnie. Nie tylko działają one typowo budulcowo, ale wspomagają także funkcjonowanie układu ruchowego i opóźniają starzenie się tkanki mięśniowej, co ma korzystny wpływ na sprawność fizyczną człowieka.

2. Wspiera pracę serca i reguluje ciśnienie

Potas zawarty w ogórku wspomaga regulację ciśnienia krwi oraz korzystnie wpływa na ludzki układ krwionośny.

3. Dostarcza organizmowi witamin i minerałów

Wraz ze świeżo pokrojonymi plastrami ogórka, swojemu organizmowi dostarcza się dawkę witaminy A, witaminy C, żelaza, potasu i wapnia.

4. Nawadnia organizm lepiej niż “zwykła” woda

Ogórek w 97% procentach składa się z wody, dzięki czemu to doskonały składnik do wyrównania zawartości wody w organizmie.

5. Pomaga w zmniejszeniu apetytu

Woda ogórkowa polecana jest osobom dbającym o linię – zmniejsza apetyt i daje uczucie sytości (dzięki prawidłowemu nawodnieniu organizmu). Zastąpienie słodzonych napojów przeznaczonych dla osób aktywnych fizycznie (izotoników) lub napojów gazowanych wodą ogórkową jest także w stanie znacznie pomóc w ograniczeniu ilości kalorii w swojej codziennej diecie.

Sposób przygotowania – z czym łączyć wodę ogórkową, aby poprawić jej smak?

Za najlepsze połączenie można uznać wodę ogórkową z cytryną oraz miętą, gdyż napój posiada wówczas jeszcze więcej prozdrowotnych właściwości. Można dodać do niej także miodu, jednak wówczas będzie to związane ze zwiększeniem ilości kalorii w niej zawartych.

Ze względu na swoje właściwości, woda ogórkowa powinna być spożywana przede wszystkim latem, ponieważ właśnie w tym okresie organizm traci najwięcej wody.

Dodaj komentarz