Jak wybrać najlepszy system rezerwacji wizyt online

Jak wybrać najlepszy system rezerwacji wizyt online

Wiesz już, że musisz się przerzucić z klasycznego kalendarza na system rezerwacji wizyt online. To usprawnienie, które zapewni Ci wymierne korzyści, ale jak wybrać najlepsze dostępne rozwiązanie? Nie chodzi przecież o to, by wdrożyć jakikolwiek system, ale program, który rzeczywiście zmieni Twój biznes (nieważne, czy mały, czy duży) na lepsze. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając system dzięki którym możliwa będzie rezerwacja wizyt online.

Co daje firmie system rezerwacji online

System do rezerwacji wizyt jest rozbudowaną i zaawansowaną wersją papierowego kalendarza. Oprogramowanie umożliwia:

 • zarządzanie terminami i synchronizację kalendarzy poszczególnych pracowników,
 • przyjmowanie rezerwacji – także poza godzinami pracy,
 • dostosowanie systemu do specyfiki danej działalności.

To popularne rozwiązanie szczególnie w takich branżach jak turystyka i hotelarstwo, czy wellness. Aplikacja do rezerwacji terminów ma jednak dużo większy potencjał. Mogą z niej korzystać także osoby, które prowadzą jednoosobową działalność – to naprawdę duże ułatwienie dla kogoś, kto jest jednocześnie szefem i pracownikiem. 

System rezerwacji wizyt online to nie tylko kalendarz

W podstawowej wersji oprogramowanie umożliwia rezerwację wizyt online, natomiast są również dostępne systemy z dodatkowymi funkcjonalnościami. Możesz mieć nie tylko wirtualny kalendarz, ale także inne rozwiązania, które docenią Twoi klienci. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się, czego dokładnie mogą oczekiwać:

 • czego im brakuje podczas rezerwacji wizyty, co jeszcze bardziej ułatwiłoby im proces zapisywania się do Ciebie,
 • jak wiele funkcji możesz dodać do systemu, żeby klienci nadal uznawali go za prosty w obsłudze,
 • czy narzędzia, z których korzystasz na co dzień, są przydatne z perspektywy klientów, czy warto je zsynchronizować z aplikacją.

System rezerwacji online powinien być przystosowany do charakteru Twojej działalności – do codziennych wyzwań, narzędzi, z których korzystasz, przyzwyczajeń Twoich klientów. Dzięki temu będzie Ci łatwiej wybrać najlepsze oprogramowanie.

Jakie funkcjonalności może mieć Twój system rezerwacji online

Strona internetowa z systemem rezerwacji może ułatwić proces umawiania się na wizyty zarówno klientom, jak i Tobie. W jaki sposób? Oprogramowanie można:

 • połączyć z systemem płatności online,
 • zsynchronizować z takimi narzędziami jak Google Meet, Zoom, program do fakturowania, CRM, CMS,
 • wykorzystać do e-mail marketingu,
 • użytkować nie tylko w języku polskim,
 • spersonalizować – tym samym wzmacniając markę osobistą lub firmy,
 • skonfigurować na wiele różnych sposobów,
 • wykorzystać do wprowadzenia sprzedaży subskrypcyjnej.

Dzięki temu system do rezerwacji wizyt daje dużo więcej możliwości niż klasyczny kalendarz – automatyzuje Twoją pracę, klientom ułatwia skorzystanie z Twoich usług, a pracownikom zapewnia efektywnie planowany grafik.

Podsumowanie – na co zwrócić uwagę, wybierając oprogramowanie do rezerwacji online

Rezerwacja wizyt online powinna być dla Twoich klientów prosta, dlatego sprawdź opinie na temat interfejsu użytkownika w danym oprogramowaniu. Zwróć też uwagę, czy program posiada funkcjonalności, na których zależy Ci najbardziej, a także, czy możesz go zsynchronizować z narzędziami, z których już korzystasz. Sprawdź, czy konfiguracja nowego narzędzia oraz zarządzanie nie będzie zbyt czasochłonne – ważna będzie wspierająca obsługa klienta. Oblicz, jaki budżet możesz przeznaczyć na wdrożenie systemu rezerwacji wizyt online. Cena powinna być adekwatna do jakości, ale to nie oznacza, że musisz wybrać najdroższe i najpopularniejsze na rynku rozwiązanie. Mniejszemu dostawcy będzie dużo łatwiej dostosować się do Twojego biznesu.

Dodaj komentarz