Czy za długi można iść do więzienia?

Czy za długi można iść do więzienia?
kredyt oddłużeniowy

Wielu dłużników zastanawia się nad tym, czy za swoje długi mogą trafić do więzienia. Na ten temat krąży wiele mitów i często dłużnicy obawiają się o to, że za opóźnienia w spłacie rat mogą stanąć przed sądem. Może to źle wpływać nie tylko na ogólne samopoczucie tych osób, ale także na ich stan psychiczny, który podczas takiego stresu znacznie się pogarsza. Dziś postaramy się wyjaśnić, czy dłużnicy mogą iść do więzienia i co może ich spotkać za niespłacanie swoich kredytów https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/.

Czy za długi grozi mi więzienie?

Spóźnienia w spłacie rat, niespłacone chwilówki i kredyty, to tylko cześć z rzeczy, z którymi zmaga się codziennie miliony Polaków. Według Polskiego prawa nie ma możliwości, aby za długi pójść do więzienia. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich osób, które mają problem ze spłatą swoich zobowiązań i obawiają się najgorszych konsekwencji. Nie oznacza to jednak, że każdy z nas bezkarnie może teraz zaprzestać spłacania swoich zobowiązań. Poza odsetkami wobec takiej osoby może zostać wszczęte postępowanie komornicze. Osoby, które z powodu trudnej sytuacji finansowej nie radzą sobie ze spłatą swoich zobowiązań, nie muszą się obawiać, że trafią do więzienia. Dla większości może być to ulga, ponieważ wizja odsiadki we więzieniu za niezapłacone kredyty może być naprawdę nieciekawa. Nie jest to jednak okazja do tego, aby rezygnować ze spłaty długów. O wiele lepiej jest wziąć kredyt oddłużeniowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/ i uporać się z trudną sytuacją.

Kiedy może grozić nam więzienie za wzięcie pożyczki lub kredytu?

Polskie prawo nie przewiduje tego, aby dłużnik mógł trafić do więzienia. Inaczej jest jednak w przypadku oszustów, którzy używając fałszywych lub skradzionych danych zaciągnęli pożyczkę, lub kredyt. Za takie przestępstwo oszust może zostać skazany na 3 miesiące do 5 lat pozbawienia wolności. Takie działanie określa się mianem oszustwa kredytowego i jeśli ktoś się jego dopuści, musi się liczyć z takimi konsekwencjami jak postawienie przed sądem i odsiadywaniem wyroku. Znów nasuwa się więc pytanie, czy za długi można iść do więzienia. Można, pod warunkiem, że są one wynikiem oszustwa kredytowego, które zostanie udowodnione oszustowi. Takie osoby najczęściej posługują się skradzionym dowodem osobistym i pożyczają najwięcej pieniędzy, jak się da. Z tego względu, jeśli skradziono Ci dowód osobisty, powinieneś go jak najszybciej zastrzec, aby nie paść ofiarą oszusta kredytowego.

Dodaj komentarz