Trendy karnawałowe w makijażu

Trendy karnawałowe w makijażu

Choć trendy makijażowe zmieniają się nieco w każdym sezonie, te dotyczące karnawału od lat pozostają niezmienne. Zasada jest bardzo prosta – im bardziej szalony, imprezowy makijaż, tym lepiej. Nie należy jednak z nim przesadzać, aby nie uzyskać efektu sztuczności czy też, co gorsza, maski. Sprawdzamy, jak idealnie pomalować się na imprezę karnawałową i jakie kosmetyki do makijażu wybrać.

Mocne oko

Makijaż karnawałowy przede wszystkim powinien podkreślić oczy. W tym celu wybieramy dobrej jakości, widoczny na oku cień do powiek. Dobrym wyborem będą cienie brokatowe, których w okresie karnawału możemy używać do woli. Unikajmy cieni w odcieniach nude, które zwyczajnie gubią się na skórze powieki. Kolor cieni do powiek powinien pasować do naszej kreacji, jeśli więc wybieramy się na więcej niż jedną imprezę i na każdą mamy osobną stylizację, możemy zakupić jeden, uniwersalny cień do powiek. Uniwersalnym kolorem jest na przykład złoto, srebro czy też brąz. Makijaż oka powinna podkreślić maskara podkręcająca rzęsy oraz kredka do oczu. Możemy użyć również eyelinera, który pozwoli nam uzyskać efekt kociego oka. 

Lśniące usta

W okresie karnawału unikajmy pomadek matowych – o wiele lepiej jest postawić na błyszczyki bądź pomadki, które dodadzą naszym wargom nieco blasku. Warto jednak pamiętać, że zimą nasze usta potrzebują przede wszystkim dobrego nawilżenia, dlatego doskonałym pomysłem będzie nałożenie jako podkład balsamu do ust bądź bezbarwnej pomadki nawilżającej. Możemy również wybrać pomadkę koloryzującą, która jednocześnie nawilży nasze wargi. Pamiętajmy, że na spierzchniętych, popękanych wargach bardzo źle wygląda jakikolwiek błyszczyk czy pomadka.

Fluid i puder

W karnawale możemy świecić ustami czy oczami, jednak nie buzią. Dlatego też wybierajmy matowe pudry, które przykryją niedoskonałości. Zimą unikamy mocnych odcieni, które w przypadku nieopalonej reszty ciała nie wyglądają korzystnie na naszej twarzy. Dobrze, jeśli odcień pudru pokrywa się z naszą karnacją – tutaj obowiązuje taka sama zasada, jak przez resztę roku. Niemniej jednak puder powinien być nałożony w rozsądnej ilości, gdyż zbyt gruba jego warstwa stworzy na skórze twarzy niechciany efekt maski. Jeśli to możliwe, wybierajmy pudry przeznaczone do stosowania zimą. Zawierają one składniki chroniące wrażliwą skórę twarzy przed mroźnym powietrzem. Dobrze również wziąć ze sobą puder podręczny, który zmieści się w torebce, aby w trakcie imprezy móc poprawić makijaż. Pod wpływem potu nasza twarz może bowiem zacząć się świecić, dlatego będzie mogły w każdej chwili “przypudrować nosek”.

Dodaj komentarz