Tanie przesyłki paletowe do Rumunii

Tanie przesyłki paletowe do Rumunii

Rumunia jest jednym z dynamicznie rozwijających się krajów południowo-wschodniej Europy. Zarówno atrakcyjne położenie geograficzne, jak i wpływ różnych kultur sprawiają, że jest ciekawym miejscem zbytu towarów, a także eksportuje coraz więcej ładunków do innych europejskich państw. Z roku na rok wartość współpracy między polskimi a rumuńskimi firmami się zwiększa i można szacować, że ten trend dalej będzie się umacniać. Dla różnych sektorów to bardzo istotny element prowadzonych działalności. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przesyłek paletowych jest wysyłanych do Rumunii, a kurierzy przygotowują różnorodne oferty związane z tym rynkiem.

Jak nadać palety do Rumunii?

Palety do Rumunii mogą wysyłać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. To jedna z najbardziej atrakcyjnych i najtańszych metod transportu różnych ładunków. Sprawdza się zarówno wtedy, gdy robimy to regularnie – co często się zdarza w firmach z różnych branż, jak i wtedy, gdy jest to wysyłka okazjonalna. Kurierzy kuszą niskimi cenami oraz szybkim terminem realizacji usług, a także rzetelnym podejściem do każdego zlecenia.

By wysłać paletę do Rumunii, wystarczy wypełnić formularz zamówienia online. W odpowiednie miejsca wpisuje się wagę i wymiary przesyłki, a także kody pocztowe nadawcy i odbiorcy. Niektórzy przewoźnicy bowiem uzależniają wycenę od odległości, jaką przesyłka musi pokonać. Formularz zamówienia staje się więc atrakcyjną porównywarką, ponieważ daje dostęp do ofert różnych przewoźników. Samo wypełnienie jest intuicyjne i szybko można znaleźć najbardziej atrakcyjną propozycję, zapłacić, wydrukować list przewozowy i czekać na przyjazd kuriera. On przyjedzie specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem, więc należy przygotować mu odpowiednio dużo miejsca na podjeździe.

Jak przygotować paletę do Rumunii?

Na cenę palety do Rumunii wpływają podstawowe parametry przesyłki. Poza tym przy wysyłce szacowany jest również prognozowany czas doręczenia. Paletę trzeba przygotować na standardowej podstawie Euro lub większej platformie o wymiarach 120×100 cm zgodnie z wytycznymi przewoźnika. Tego typu postawy są dopuszczone w transporcie międzynarodowym i są respektowane przez wszystkich przewoźników. Oczywiście w przesyłce nie mogą znaleźć się rzeczy zabronione w transporcie. Listę ładunków można sprawdzić na stronie internetowej przewoźnika, a wynika ona z krajowych i międzynarodowych przepisów. Sama paleta ułatwia transport, stabilizuje przesyłkę oraz sprawia, że ładunki docierają do odbiorców w stanie nienaruszonym.

Do Rumunii można nadać paletę o maksymalnej wadze 1200 kg oraz wysokości do 220 cm. Kurier trasę pokonuje zazwyczaj w trzy dni. Klienci mogą także wybrać opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie. Wpływają one na całkowity koszt usługi. Natomiast popularny moduł śledzenia przesyłki jest bezpłatny.

Sprawdź, jak wysłać paletę do Rumunii z serwisem Donati24.

Dodaj komentarz