Preparaty na zmarszczki – z jakich warto korzystać? 

Preparaty na zmarszczki – z jakich warto korzystać? 

Pojawianie się zmarszczek jest zjawiskiem naturalnym. Po ok. 20 roku życia organizm stopniowo przestaje produkować kolagen, co przekłada się na zmniejszenie napięcia skóry. Do tego rozbudowana mimika twarzy i pożądany przez wszystkich uśmiech, mogą przyspieszać oznaki tak zwanego starzenia się twarzy. Nie ma w tym nic wstydliwego, choć jednocześnie powszechne jest stosowanie preparatów, które przedłużają młodzieńczy wygląd. W tym tekście przedstawiamy 3 najbardziej skuteczne, bezpieczne i dostępne preparaty na zmarszczki.

1.Nici liftingujące PDO

Na początku warto zwrócić uwagę na zabiegi nićmi PDO, które przywędrowały do Europy z Korei Południowej. Zresztą nie tylko do Europy – ten produkt najpierw wzbudził zainteresowanie w USA, Brazylii i Japonii. Nici PDO wszczepia się pod skórę twarzy, aby zredukować zmarszczki, ale też podnosić opadające tkanki i nawet konturować linię żuchwy. Możliwości zastosowania jest wiele, a do wygładzenia zmarszczek wystarczą zwykłe nici PDO (mono). Głównym bohaterem jest w tym przypadku związek o nazwie polidioksanon ulegający hydrolizie. Rozkłada się do postaci monomerów i dwutlenku węgla z wodą, które są obojętne dla organizmu, dzięki czemu wykazują zgodność tkankową.

2.Zestaw do mikronakłuwania Age Return Serum z rollerem marki Mesosys

Drugą propozycją jest zestaw marki Mesosys, która powstała jako zastępstwo znanej marki Genosys. Zestaw do mikronakłuwania obejmuje serum o działaniu przeciwstarzeniowym, w którego skład wchodzi m.in. kwas hialuronowy, kompleksy aminokwasów oraz peptyd z jadu żmii.  O ile wartość kwasu hialuronowego i aminokwasów jest powszechnie  znana, to warto zwrócić uwagę na mniej znane zasługi peptydu z jadu żmii. Jego rolą jest blokowanie skurczu mięśni mimicznych i w rezultacie ich rozluźnienie. Właśnie ten mechanizm zapobiega powstawaniu zmarszczek. Poza tym w zestawie znajduje się też derma roller, szczoteczka i słoiczek do dezynfekcji rollera.

3. Wypełniacz Juvederm Ultra

Kolejną propozycją jest wypełniacz Juvederm amerykańskiego producenta Allergan, który działa zarówno na średnie, jak i duże zmarszczki. Składniki, takie jak np. kwas hialuronowy i kwas HA przeciwdziałają starzeniu się skóry i wzmacniają jej napięcie. Podczas produkcji wypełniaczy zastosowane zostały innowacyjne technologie, dzięki którym efekty utrzymują się przez długi czas – nawet 18-24 miesiące. Linia preparatów Juvederm jest szeroka i obejmuje też inne zmiany w wyglądzie – np. powiększenie ust bez narażenia się na karykaturalne zmiany.

Podsumowanie

Powyższe preparaty na zmarszczki, które oferuje nasza hurtownia medycyny estetycznej Amgroup to produkty, które warto mieć w swoim gabinecie. Niektórzy pacjenci są przekonani, że jedyną drogą do redukowania zmarszczek jest botoks lub zabiegi chirurgiczne. W rzeczywistości medycyna estetyczna cały czas się rozwija i ma do zaproponowania dużo prostsze (i całkowicie bezpieczne)  rozwiązania.

Dodaj komentarz