Podstawy codziennego makijażu: podkłady i korektory!

Podstawy codziennego makijażu: podkłady i korektory!

Czysta, promienna twarz i urokliwe spojrzenie, to marzenie wielu kobiet. Niestety, utrzymanie naturalnie, pięknej cery to nie lada sztuka. Wpływ czynników zewnętrznych, klimat, tryb życia, ale również stan zdrowia, czy nawet geny, znacznie wpływają na kondycje skóry. Z pomocą przychodzą kosmetyki pielęgnujące oraz te do makijażu! To właśnie dobry makijaż codzienny pozwala osiągnąć pożądany efekt. Drogą do tego, jest jednak prawidłowe dobranie kosmetyków, które sprawią, że makijaż będzie perfekcyjny!

Jak wybrać odpowiedni odcień podkładu?

Absolutną podstawą makijażu jest podkład, który ma za zadanie wyrównać koloryt skóry twarzy i pomóc w zamaskowaniu niedoskonałości. Jednak, by faktycznie dobrze spełniał swoje zadanie, trzeba dobrać jego właściwy odcień. Idealnym, będzie ten najbardziej zbliżony do odcienia skóry twarzy. Wbrew różnie przyjętym praktykom, nie sprawdza się go na ręku! By, przetestować dany odcień, należy wypróbować go na linii żuchwy. To w tym miejscu najlepiej widać, czy dostosowuje się do skóry i nie za bardzo odcina od szyi. Sięgając po dany podkład, należy kierować się swoim typem urody. Odcienie o tonacji różowej będą odpowiednie dla chłodnego typu urody. Natomiast odcienie o tonacji żółtej będą właściwe, dla ciepłego typu urody. Jeśli typ urody jest trudny do określenia, pozostają odcienie neutralne.

Czy, korektor jest niezbędny?

W drogeriach napotkamy szeroki wybór korektorów, które mają pomóc w tuszowaniu niedoskonałości. Czy jest niezbędnym kosmetykiem w codziennym makijażu? Niekoniecznie, w tej kwestii ponownie wpływ ma stan naszej skóry i ewentualne problemy z jakimi się zmagamy. Jeśli dotyczy nas problem, takich niedoskonałości, jak pryszcze, przebarwienia, czy nawet blizny, korektor może okazać się bardzo pomocny. Zdecydowanie lepiej tuszuje niedoskonałości, niż sam podkład i sprawia, że cały makijaż prezentuje się bardziej naturalnie. Powinien być natomiast dobrany odpowiednio do problemu. Spotkamy korektory dostępne w odcieniach beżu i brązu, a także specjalistyczne kolorowe, spośród których np. zielony jest dedykowany na przebarwienia i wypryski. Zaleca się również korzystanie z korektorów pod oczy, gdzie skóra jest znacznie bardziej cieńsza niż na pozostałej części twarzy. Skóra pod oczami ma tendencję do puchnięcia, czy zasiniania, co sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną. Rozświetlenie tej części twarzy odpowiednim korektorem, to zabieg, który sprawia, że cała twarz staje się bardziej promienna. Korektor pod oczy najlepiej wybierać, tak ton jaśniejszy niż podkładu.

Dodaj komentarz