Odchudzanie nie jest takie trudne

Odchudzanie nie jest takie trudne

Pandemia spowodowała, że każdy Polak statystycznie przytył 3-4 kilogramy. Chcąc szybko pozbyć się tego balastu zaczynamy stosować dziwne metody, które nie są dobre dla naszego organizmu. Środki przeczyszczające? Tabletki z tasiemcem? To wszystko przyczynia się nie do lepszej sylwetki a poważnych problemów zdrowotnych, które mogą zakończyć się dla nas tragicznie. Co więc zrobić, by szybko i zdrowo pozbyć się nadwagi?

Zacznij regularnie jeść – przestań się głodzić

Właśnie zaczynasz kolejną głodówkę, ale nie zauważasz efektów i twierdzisz, że dieta nie jest dla Ciebie? Nie wiem czy wiesz, ale to co robisz to nie żadna dieta a potworne głodzenie, które zamiast powodować redukcję wagi sprawia, że nasz metabolizm zwalnia a my po szybkiej utracie wody z organizmu wcale nie chudniemy. Choć trudno w to uwierzyć, to nasz organizm na głód nie reaguje szybkim spalaniem tkanki tłuszczowej. Działa wręcz przeciwne – zaczyna odkładać każdą kalorię na gorsze czasy w obawie, że one nadejdą.

To wszystko sprawia, że zamiast pięknej sylwetki zmagamy się z okropnym zmęczeniem i złym samopoczuciem. Rujnujemy więc nasz organizm czekając na cud, który prawdopodobnie nigdy nie nadejdzie!

Zamiast wiec stosować niesprawdzone metody warto dowiedzieć się z naturalab.edu.pl w jaki sposób z wykorzystaniem naturalnych metod możemy pozbyć się nadwagi i systematycznie poprawiać wygląd naszego ciała. To najlepszy sposób, który zapewnia sporą dawkę siły i naturalne wsparcie w postaci ziół i innych domowych sposobów poprawiających nasz metabolizm.

Zejdź z kanapy i zacznij się ruszać!

Wracasz po pracy i wydaje ci się, że jesteś zmęczony? Nie masz siły, by ruszyć się z łóżka i tylko czekasz na dostawcę pizzy, który przyniesie twoje ulubione danie? Nic dziwnego, że nie możesz schudnąć? Ruch to zdrowie, ćwicząc dotleniamy organizm, poprawiamy przemianę materii i co najważniejsze zaczynamy spalać nadmiar przyjętych w ciągu dnia kalorii.

Nie ma nic lepszego na odchudzanie od wysiłki fizycznego, który trwa odpowiednio długo. Badania pokazują, że powinniśmy praktykować wysiłek trwający przynajmniej 30 minut. Krótszy trening w kontekście odchudzanie nie będzie tak efektywny.

Tak naprawdę stosując odpowiedni ćwiczenia jesteśmy w stanie spalić nawet 700-1000 kcal. każdego dnia. To ogromna dawka energii, która mogłaby zasilić naszą tkankę tłuszczową może zostać spalona powodując szybką redukcję masy naszego ciała. To jeden z najlepszych sposobów, by schudnąć szybko i bez skutków ubocznych.

Uwaga na efekt JOJO!

Efekt jojo powstaje w wyniku szybkiej redukcji masy ciała, która spowodowana jest chwilową dietą czy krótkotrwałym uprawianiem sportu. Organizm początkowo dobrze reaguje na wprowadzenie zmian w naszym jadłospisie, ale wszystko trwa do czasu, gdy wracamy do swoich wcześniejszych nawyków.

Następuje wtedy proces szybkiego przybierania na masie, który kończy się przeważnie bardzo kiepsko. Osiągamy taką samą wagę jak przed kuracją odchudzającą a bardzo często jest ona jeszcze większa niż wcześniej.

Aby uniknąć efektu jojo należy zrozumieć, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasz wygląd. Nie da się schudnąć raz i nigdy nie przytyć wracając do wcześniejszych nawyków żywieniowych. Dieta powinna towarzyszyć nam całe życie. Nie chodzi tu wcale o głodzenia a o stałą kontrolę przyjmowanych kalorii i szybkim reagowaniu w sytuacji, gdy zauważymy, że nasza waga zaczyna rosnąć. Korekta diety i dodanie aktywności fizycznej sprawią, że w mgnieniu oka wrócimy na właściwe tory.

Odpowiednie podejście do diety i zasad zdrowego odżywiania sprawi, że raz na zawsze zapomnimy o problemach z wagą.

Dodaj komentarz