Niwelowanie pierwszych zmarszczek

Niwelowanie pierwszych zmarszczek

Ludzki organizm w wieku od 25 do 30 lat zaczyna przechodzić z rozkwitu do przekwitania. Choć początkowo jest to mało zauważalne to już wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki czy skóra staje się mniej sprężysta. Dzieje się tak ponieważ zaczyna brakować w ciele kwasu hialuronowego. Choć substancję tą znamy główne z reklam zabiegów kosmetycznych, to faktem jest, że występuje ona w każdym żywym organizmie. Począwszy od bakterii a kończąc na słoniach, kwas hialuronowy spełnia wiele ważnych funkcji w organizmach. W ciele człowieka występuje głównie w stawach, ale także właśnie w skórze i odpowiada w tym miejscu za jędrność. Dlatego też właśnie stosuje się wiele zabiegów uzupełniających kwas hialuronowy, jeden z ciekawszych to mezoterapia.

Świetnym miejscem do poddania się temu zabiegowi jest Dodent oferujący mezoterapię w Łodzi na osiedlu Retkinia. Kosmetyczki tam pracujące posiadają odpowiednie certyfikaty, które dają pewność, że zabieg będzie przeprowadzony poprawnie.

Na czym polega mezoterapia

W odróżnieniu od zastrzyków z kwasu hialuronowego, w mezoterapii ostrzykuje się powierzchniowo. Czyli nie chodzi w tym zabiegu konkretnie o wypełnianie zmarszczek, ale o poprawę wyglądu i zdrowia całej skóry. Zbieg ten przeprowadza się przy pomocy specjalnego urządzenia posiadającego niewielkie igły wstrzykujące właśnie preparaty na bazie kwasu hialuronowego.

W czym pomaga mezoterapia

Zabieg ten stosuje się na wiele problemów skórnych. Podstawowym celem jest oczywiście zwiększenie jędrności skóry, ale także likwidacja cellulitu czy miejscowych otłuszczeń, mezoterapia jest także pomocna przy likwidacji przebarwień czy blizn. Dzieje się tak, ponieważ preparaty wstrzykiwane pomagają w samoregeneracji skóry, a same mikro uszkodzenia skóry pobudza ją do lepszego ukrwienia.

Zagrożenia związane z mezoterapią

Zabieg ten jest dość inwazyjny w naskórek, dlatego wiele pacjentek często się pyta o ewentualne skutki uboczne. Faktycznie jednak nie powinny pojawić się żadne. Niestety jednak jeśli udamy się do kosmetyczki amatorki, która nie może pochwalić się odpowiednimi certyfikatami jak specjalistka, może dojść nawet do zakażenia. W dobrych gabinetach, jakiekolwiek problemy po mezoterapii to margines.

Dodaj komentarz