Lokalizacja komody białej we wnętrzu

Lokalizacja komody białej we wnętrzu
Lokalizacja komody

Komody pojawiły się w domach w XVIII wieku, stając się od razu niezbędnym sprzętem do przechowywania różnych rzeczy. W czasach współczesnych również odnajdują zastosowanie w salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych a nawet na korytarzach. Umieszczając komodę białą w sypialni, nie tylko można uprościć swoje życie wygodnymi meblami, ale także zadbać o modę. Ten kolor jest jednym z najbardziej popularnych w aranżacji wnętrz.

Co to jest komoda?

Komoda to mebel do przechowywania ubrań, bielizny i innych rzeczy. Charakterystyczną cechą jej konstrukcji są szuflady. Mają wiele zalet i dlatego nadal są tak popularne. W zamkniętych meblach wygodnie jest przechowywać pościel, która nie ulegnie pognieceniu i pokryje się kurzem. Ponadto szuflady mogą być wyposażone w dodatkowe przegródki lub półki na biżuterię, kosmetyki, krawaty i bieliznę. Przy pomocy tego mebla wygodnie jest trzymać wszystko na swoim miejscu. Jeśli komoda jest duża, każda z jej szuflad może być zarezerwowana dla indywidualnego członka rodziny.

Komoda pozwala zaoszczędzić miejsce, ponieważ może zastąpić inne meble. Można na nim umieścić telewizor lub centrum muzyczne. Jeżeli ktoś powiesi nad nią lustro, może stworzyć wygodne miejsce, do wykonywania makijażu. Na przykład komoda biała pełni nie tylko rolę funkcjonalną, ale także dekoracyjną. Istnieje wiele modeli wykonanych w różnych stylach tak jak w przypadku innych mebli. Projektowanie pozwala na różnorodne wykorzystanie obróbki na przykład pokrycie powierzchni połyskiem. Ten przedmiot może nawet stać się główną ozdobą pokoju lub uzupełnić istniejący zestaw.

Komody – różne modele

Istnieje kilka głównych rodzajów komód:

  • Model o klasycznym wyglądzie z szufladami
  • Komoda, z pełnymi drzwiami na zawiasach
  • Połączone, łączące same szuflady, drzwi przesuwne lub otwarte półki
  • Komoda, której część jest zarezerwowana dla małych szuflad
  • Na pościel, z jedną dużą przegródką na poduszki i koce.
  • Dodatkowe części i wykończenia komody mogą być wykonane z metalu i szkła.

Zwykle modele szuflad można podzielić w zależności od stylu, w jakim są wykonane. Wpływa na to ogólny projekt, sposób wykończenia, wystrój. Na przykład ścisłe linie i brak ozdób są oznaką kierunku minimalizmu, a błyszcząca powierzchnia jest zaawansowana technologicznie. Klasyczne komody białe mogą mieć piękne kształty nóg lub złocone wykończenia. W skandynawskim stylu meble często są drewniane i pokryte białą farbą, a prowansalskie często poddawane są postarzaniu.

Ogólnie rzecz biorąc, do dekoracji wykorzystywane są różne techniki. Komoda biała jest często wzbogacana innymi kolorami: beżowym, brązowym, niebieskim, złotym, szarym. Jednym ze sposobów uatrakcyjnienia tej komody jest użycie nietypowych detali, w tym zabytkowych na przykład uchwyty. Komoda biała wykonana z płyty meblowej laminowanej, której wierzch i nogi wykonane jest z drewna litego będzie pięknie prezentowała się w towarzystwie innych mebli w podobnej aranżacji.

Lokalizacja komody białej we wnętrzu

Wizualnie białe meble mogą uczynić pomieszczenie bardziej przestronnym, wygodnym i jasnym. Jest to szczególnie przydatne w sypialniach, w których występuje niewielkie naturalnego światła lub raczej przeważa monotonna sceneria. Długa komoda biała wykonana z płyty MDF z blatem dębowym, zawierająca 3 duże szuflady i dwie małe oraz 4 drzwi całkowicie wypełnione, jest meblem bardzo pojemnym. Można w niej przechowywać dużo potrzebnych rzeczy bez dokupowania dodatkowego wyposażenia.

Komoda biała wygląda najlepiej w pokoju urządzonym w jasnych odcieniach bieli, beżu. Wszystkie przedmioty i meble będą się uzupełniać, płynnie przechodząc od jednego elementu do drugiego. Jednak w designie często gra się na kontrastach, więc białe meble można umieścić w sypialni dowolnego innego koloru. Najważniejsze jest to, że dominujące odcienie powinny być nie więcej niż cztery, tak, aby wszystkie tematy pasowały do siebie w dobrym stylu.

Dodaj komentarz