Jakie dodatki komunijne wybrać dla dziewczynki?

Jakie dodatki komunijne wybrać dla dziewczynki?

Pierwszą Komunię Świętą zazwyczaj poprzedzają czasochłonne przygotowania, które mają sprawić, że ten dzień będzie naprawdę wyjątkowy dla każdego dziecka i jego rodziców. Mowa tu nie tylko o przygotowaniu sali, w której odbywać się będzie przyjęcie komunijne oraz o przygotowaniach duchowych. Bardzo ważny tego dnia jest także strój, w którym dziecko przyjmie jeden z ważniejszych sakramentów w swoim życiu. W tym artykule skupimy się na stroju dziewczynek, a dokładniej na dodatkach, które ożywią i upiększą całą stylizację. Oto najmodniejsze dodatki komunijne dla dziewczynek, które warto wybrać w nadchodzącym sezonie.

Wianek komunijny

Jednym z najchętniej wybieranych dodatków komunijnych dla dziewczynek jest wianek. Stroje komunijne z wiankiem prezentują się bardzo dziewczęco i idealnie sprawdzą się na tę uroczystość. Wianek może być wykonany z prawdziwych kwiatów, jednak coraz częściej spotyka się te wykonane z materiału lub błyszczących perełek. Wianki kwiatowe i biżuteryjne pasują do większości stylizacji komunijnych – w tym przypadku należy kierować się przede wszystkim preferencjami dziewczynki, która ma go nosić. Elegancki, błyszczący wianek z biżuterii nada albie lub sukience komunijnej odświętnego wyglądu. Z kolei ten wykonany z kwiatów sprawi, że cały strój będzie wyglądał bardzo naturalnie i dziewczęco.

Bolerka, sweterki i futerka

Pogoda w dniu Komunii może okazać się nieprzewidywalna i zamiast słońca oraz wysokiej temperatury może nas zaskoczyć chłodniejszymi podmuchami wiatru. Co więcej wnętrze Kościoła zazwyczaj nie należy do najcieplejszych i dziewczynka w sukience z krótkim rękawkiem może po prostu zmarznąć. Rozwiązaniem tego problemu są bolerka, sweterki lub futerka w kolorze bieli, które można założyć na komunijną stylizację. Warto zaopatrzyć swoje dziecko w takie okrycie, ponieważ może okazać się, że dzień Komunii Świętej będzie wyjątkowo chłodny. Taki elegancki dodatek nie psuje wyglądu sukienki lub alby, a do tego jest praktyczny i funkcjonalny.

Torebka komunijna

Kolejnym praktycznym dodatkiem do komunijnej stylizacji jest torebka, w której można schować najważniejsze rzeczy. Można do niej włożyć książeczkę, różaniec i chusteczki. Nie tylko wygląda elegancko, ale także ułatwia dziecku przenoszenie przedmiotów, które są niezbędne w kościele podczas mszy. Do najpopularniejszych modeli torebek komunijnych można zaliczyć sakiewki na sznurku oraz torebeczki na pasku. Sakiewkę można założyć na nadgarstku, dzięki czemu dziecko nie powinno jej zgubić. Z kolei torebka na pasku wygląda bardzo elegancko i z pewnością zachwyci nie jedną dziewczynkę.

Dodaj komentarz