Jaką metodę przedłużania włosów wybrać?

Jaką metodę przedłużania włosów wybrać?

Długie i gęste włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety nie każdą z nas natura obdarzyła bujną czupryną, która szybko rośnie. Nawet mimo wieloletnich starań oraz drogich kosmetyków i zabiegów niektóre kobiety mogą mieć po prostu problem z zapuszczeniem swoich naturalnych włosów do pożądanej długości. Na szczęście nie oznacza to, że musimy rezygnować z marzeń o pięknej fryzurze. Rozwiązaniem jest przedłużanie włosów, czyli zabieg fryzjerski, który kobiety na całym świecie wręcz pokochały. Obecnie istnieje wiele metod przedłużania włosów. Zobacz, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza i czym charakteryzują się poszczególne techniki.

Keratynowa metoda przedłużania włosów

Jest to jedna z pierwszych metod przedłużania włosów, którą oferowały salony fryzjerskie, ale dalej pozostaje bardzo popularna. Do łączenia ze sobą naturalnych włosów i doczepek używa się w tym przypadku keratyny. Aby przymocować włosy, używa się specjalnej zgrzewarki, która emituje duże ciepło. Jeśli chodzi o wielkość doczepianych pasemek, to jest ona z reguły niewielka, dzięki czemu łatwiej jest je rozmieścić, a efekt jest bardzo naturalny. Zaletą tej metody przedłużania włosów jest to, że jest efektowna, a przy tym wygląda naturalnie. Do minusów z kolei można zaliczyć fakt, że co 2-3 miesiące należy iść do salonu, ponieważ pasemka obniżają się wraz ze wzrostem włosów, co może być widoczne.

Kanapkowa metoda przedłużania włosów

Kolejną metodą przedłużania włosów jest metoda kanapkowa. Polega ona na przyklejaniu pasm włosów do silikonowych pasków. Taki pasek z włosami przykleja się u nasady głowy, między jedną a drugą „kanapką” znajdują się naturalne włosy. Z racji tego, że silikonowe paski są przeźroczyste, to nie są one widoczne. Dzięki takiej metodzie można nie tylko przedłużyć włosy, ale także wyraźnie je zagęścić. Jeśli chodzi o trwałość, to nie jest ona oszałamiająca i wynosi 3-6 tygodni. Po tym czasie należy zdjąć kanapki, oczyścić sylikon i ponownie zamocować doczepiane włosy.

Przedłużanie włosów na nanoringi

Wszystkie metody przedłużania włosów pozwalają na uzyskanie spektakularnego efektu długich i gęstych włosów. Kolejną popularną metodą, o której warto wspomnieć w tym wpisie, jest metoda na ringi. Do tej metody nie używa się wysokiej temperatury czy substancji chemicznych. Pasma doczepia się za pomocą miniaturowych pierścieni, które znajdują się u nasady doczepu. Grubość oraz średnicę ringów dopasowuje się do rodzaju włosów. Jest to metoda, która nie obciąża naturalnych kosmyków i jest dobra dla pań z cienkimi włosami.

Dodaj komentarz