Jak zapakować prezent? Zobacz najciekawsze pomysły

Jak zapakować prezent? Zobacz najciekawsze pomysły

Nie samo wnętrze się liczy, ale także opakowanie. Przynajmniej w przypadku prezentów. Estetycznie i oryginalnie zapakowany prezent tworzy dodatkową oprawę. W końcu kto z nas nie lubi dostać ładnie zapakowanego prezentu? Zobacz ciekawe pomysły jak zapakować prezent? 

Klasyczny minimalizm 

Dla osób, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania ciekawą propozycją jest trend pakowania prezentów w szary papier. Co ważniejsze, taka metoda wcale nie musi być nudna i mdła. Wystarczy, że dodasz kolorową wstążkę lub spersonalizowaną naklejkę. Możesz także powycinać np. serduszka z kolorowego papieru i nakleić na wierzch zapakowanego prezentu.  Pamiętaj jednak żeby wybrać jedną z rzeczy – albo wstążka, albo naklejki. Szary papier do pakowania wpisuje się w minimalistyczne trendy. Równie ciekawą propozycją jest wykorzystanie szarego papieru 3D, który urozmaica oprawę samą fakturą!

Prezent w pudełku 

Niektóre prezenty najlepiej prezentują się w pudełkach. Oczywiście nie byle jakich, ale kolorowych i ozdobnych. Wnętrze wyłóż papierem do pakowania, np. delikatną jednokolorową bibułką lub we wzory, jeśli pudełko jest minimalistyczne. Następnie ułóż prezent na papierze i zakryj go od góry. Na papier możesz nakleić naklejkę, która zabezpieczy papier przed odwijaniem.

Pudełka najlepiej sprawdzają się do nieforemnych kształtów, na przykład świeczek, kubków i tym podobnych rzeczy. Pamiętaj, że jeżeli wręczasz delikatny prezent, np. zestaw porcelany, żeby włożyć do pudełka dodatkowe zabezpieczenie. Ciekawą alternatywą dla folii bąbelkowej jest papier do pakowania 3D, który jest także o wiele bardziej estetyczny (i ekologiczny).

Nietypowe kształty 

Prezent o nietypowych kształtach możesz zapakować także w bibułkę lub przezroczystą folię. Wytnij prostokątny arkusz, ustaw prezent na środku i zbierz folię po bokach. Na górze przewiąż wstążką. Tak przygotowany prezent możesz przyozdobić ciekawym sznureczkiem lub kolorową wstążką i lekko postrzępić górną część folii. 

Drugą propozycją jest zapakowanie prezentu na kształt cukierka. Do nieforemnych kształtów nie używaj zwykłego papieru do pakowania prezentów. Papier łatwo się gniecie, nie jest elastyczny i równie łatwo się przerywa. Dlatego postaw na przezroczystą folię lub bibułkę, którą dużo łatwiej jest dopasować do kształtu prezentu. Żeby dodatkowo spersonalizować paczuszkę, możesz dołożyć etykietę z imieniem. Kartonik przewlecz przez sznurek lub wstążkę i zawiąż razem z kokardką. Tak przygotowane prezenty będą mówić same za siebie!    

Dodaj komentarz