Jak dobrać perfumy do osobowości? Francuskie perfumy lane 

Jak dobrać perfumy do osobowości? Francuskie perfumy lane 

Zakup perfum wcale nie musi być trudnym zadaniem, choć nierzadko bywa przytłaczający. Szczególnie jeśli jeszcze nie wiesz, jakie nuty zapachowe lubisz. Przede wszystkim warto zastanowić się, na jaką okazję chcemy kupić perfumy – na co dzień, czy od święta. Zapachy damskie lub męskie odpowiednie na co dzień, różnią się od tych na święta. Jak więc dobrać perfumy zarówno do okazji, jak i osobowości? Zobacz, na co zwrócić uwagę. 

Poznaj rodzaje zapachów – francuskie perfumy lane 

Zanim zaczniesz dopasowywać perfumy do osobowości, warto poznać rodzaje dostępnych zapachów. Zarówno perfumy, jak i wody perfumowane i wody toaletowe są podzielone na kilka podstawowych grup – zapachy kwiatowe, szyprowe, cytrusowe i orientalne.

Zapachy kwiatowe to najpopularniejsza grupa perfum. Wyróżniają się delikatnym aromatem, w którym przewodnią nutą jest zapach konkretnego kwiatu, lub też całego bukietu. Perfumy kwiatowe bardzo często łączy się z zapachami owocowymi albo też orientalnym piżmem. Choć ten ostatni zapach jest już nieco bardziej intensywny. Do ciężkich zapachów należą nuty szyprowe. Takie perfumy są ciężkie, a producenci perfum do produkcji wykorzystują aromat mchu dębowego. Ten natomiast zazwyczaj łączony jest z różą, żywicą i paczulą. Francuskie perfumy lane z grupy szyprowych to idealna propozycja dla osób, które lubią intensywne oraz osadzające się zapachy. Takie perfumy bardzo dobrze sprawdzą się wieczorową porą. 

Z kolei do zapachów orientalnych możemy zaliczyć wszystkie aromaty korzenne, w tym żywicę, cynamon, czy kardamon. Nieco mniejszą popularnością cieszą się zapachy paprociowe i aldehydowe. Te pierwsze bardzo dobrze komponują się z lawendą, mchem dębowym, paczulą oraz ziołami. Warto jednak wiedzieć, że są one bardzo intensywne. Najcięższe aromaty to zapachy aldehydowe.

Jak dobrać perfumy do osobowości? 

Perfumy to dodatek, który powinien podkreślać nasz naturalny zapach i charakter. Źle dobrane perfumy mogą po prostu nieprzyjemnie pachnieć w połączeniu z naszą skórą. Jak więc dobrać perfumy do osobowości? Przede wszystkim opisz siebie w kilku zdaniach. Uwzględnij przy tym preferencje zapachowe, kulinarne, muzyczne, czy filmowe. To właśnie one mają wpływ na nasze upodobanie do konkretnych zapachów. Następnie przeczytaj opisy grup zapachowych i postaw na te, które pasują do Twoich wcześniej wypisanych upodobań. Tym sposobem uda Ci się zawęzić krąg poszukiwań tych idealnych perfum. Stawiaj także na produkty, których opis wzbudza w Tobie miłe uczucia.

Dodaj komentarz