Herbaty na świąteczne przejedzenie

Herbaty na świąteczne przejedzenie

Święta to czas, kiedy każdy z nas bezkarnie może pozwolić sobie na trochę więcej niż zawsze. Odstawiamy na bok swoje diety, ograniczenia i zajadamy się świątecznymi przysmakami. Odrywamy się od codziennych spraw i obowiązków, ale też od naszej rutyny jeżeli chodzi o jedzenie. Stoły, do których siadamy wraz z bliskimi przepełnione są od pyszności. Próbujemy wszystkiego, na co  tylko najdzie nas ochota: smażone, pieczone, gotowane, tłuste. Niestety wszystko ma swoje skutki uboczne, nasz organizm, który na co dzień nie jest przyzwyczajony do takiego jedzenia najnormalniej w świecie jest przejedzony.

Herbata czarna

Klasyczna, czarna herbata, która będzie mocno zaparzona i gorzka zawiera taninę,  która wiążę właśnie te wszystkie szkodliwe substancje, które są w żołądku. Zapewne każdy z nas pamięta jak mamy i babcie właśnie to podawały nam na bóle brzucha, żołądka na odciążenie żołądka po ciężkostrawnych oraz tłustych posiłkach.

Herbata ziołowa

Świąteczne przejedzenie wiąże się nie tylko z przejedzeniem, ale również nieprzyjemnym  i niekorzystnymi dla nas wzdęciami. Są to jedne z częstszych dolegliwości związanych z tym, co spożywamy. Kurczą się nam jelita, dostajemy duszności i a nasz brzuch przypomina balon. Herbaty ziołowe pomagają w walce z ogromną ilością dolegliwości, od ukojenia nerwów, niwelowania wszelkich bólów brzucha i żołądka, aż bo same wzdęcia. W przypadku herbat ziołowych można pić te, które zawierają miętę, gdyż właśnie ona zawiera substancje działające rozkurczowo. Ponadto pomaga w przypadku dolegliwości trawiennych. Herbata zawierająca dziurawiec pomoc może poprzez wzmocnienie naszej wątroby.

Herbata czerwona

Przy  świątecznym stole spotykamy wiele potraw, których nie jemy na co dzień- nie możemy się im więc oprzeć. Skutkuje to przejedzeniem, bólami brzucha, pełnością oraz niestrawnością. Herbata czerwona, która uważana jest za najbardziej aromatyczną z herbat, posiadającą korzenny, intensywny zapach. Herbata ta wspomaga proces odchudzania, taniny w niej zawarte regulują wydzielanie żółci i ułatwiają nam trawienie, co jest niezwykle ważne przy tak obfitych posiłkach. Kolejnym ważnym argumentem, który powinien utwierdzić nas w piciu tej właśnie herbaty jest fakt, iż zmniejsza ona poziom złego cholesterolu, którego  podczas świąt dostarczamy mnóstwo swojemu organizmowi.

Herbata zielona

Herbata zielona, która jest niezwykle popularna, którą możemy dostać niemal wszędzie i to różnych kombinacjach smakowych. Zielona herbata, która polecana jest szczególnie w celu  wspomagania odchudzania posiada także właściwości relaksujące a także uspokajające. Herbata zielona ma także zbawienny wpływ na nasz żołądek, już jedna dobrze zaparzona filiżanka niweluje uczucie przepełnienia  i przejedzenia.

Herbata biała

Spośród wszystkich herbat to właśnie ona jest najmniej przetworzoną herbatą. Właśnie temu zawdzięcza fakt, iż posiada zdecydowanie więcej składników odżywczych.  Jest najbardziej bogata w antyoksydanty. Ma działanie orzeźwiające i pobudzające, co jest również dużym plusem podczas świątecznego zasiedzenia.  Ponadto picie białej herbaty pomaga regulować ilość glukozy i insuliny w krwi.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zdrowego odżywiania i diet serdecznie zapraszamy na blog dietetyczny.

Dodaj komentarz