Dieta pudełkowa – czy to dobre rozwiązanie dla wybrednych?

Dieta pudełkowa – czy to dobre rozwiązanie dla wybrednych?

Są takie osoby, które są w stanie zjeść niemal wszystko, ale też takie, które części dań i produktów po prostu jeść nie mogą lub nie chcą, czy to ze względu na światopogląd, alergie, nadwrażliwości czy po prostu preferencje odnośnie do smaku.

Osoby należące do tej grupy mogą się zastanawiać, czy dieta pudełkowa będzie dla nich dobrym rozwiązaniem, czy też mimo regularnie dostarczanych posiłków będą chodzić głodni. Jak jest w rzeczywistości? Czy dieta pudełkowa nadaje się też dla wybrednych?

Nawet wybredni powinni znaleźć coś dla siebie

Firmy oferujące catering dietetyczny starają się iść na rękę osobom, które mają szczególne wymagania żywieniowe. Obok standardowej diety, w której znajdziemy pomysłowe dania z różnorodnymi składnikami, istnieją także ściślejsze diety, na przykład wykluczające pewną grupę produktów.

Można wśród nich wyróżnić dietę bezglutenową, idealną dla osób, które nie tolerują glutenu i/lub laktozy (a grupa ta wbrew pozorom jest niemała), a także dietę wegańską, pozbawioną nie tylko mięsa, ale też innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Istnieje też między innymi specjalna dieta z niską zawartością węglowodanów, a także dieta opracowana z myślą o osobach aktywnych fizycznie.

Możliwości personalizacji rozszerzone są także do kaloryczności posiłków, w związku z czym osoby jedzące jak ptaszki nie będą musiały przepłacać za zbyt duże posiłki i marnować jedzenia, a osoby bardziej wymagające będą miały możliwość ustalenia kaloryczności tak wysoko, aby na pewno nie czuły się głodne.

Można wybierać spośród szeregu dostępnych posiłków

Są jakieś dania, których po prostu nie lubisz i wiesz, że ich nie zjesz, nie ważne jak dobrze by były przygotowane? Żaden problem. Dobra dieta pudełkowa Rzeszów daje szerokie możliwości wyboru dostarczanych potraw. Menu jest publikowane z odpowiednim wyprzedzeniem i nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrać sobie takie potrawy, które na pewno będą nam smakować.

Nie musimy więc się obawiać, że zostaniemy postawieni przed faktem dokonanym i pewnego dnia trafią pod nasze drzwi potrawy, które będziemy musieli komuś oddać, ponieważ sami ich nie zjemy. Jak widać, dieta pudełkowa to rozwiązanie nawet dla osób bardzo wybrednych, ponieważ bez wątpienia nawet oni będą w stanie znaleźć interesującą pozycję wśród kilkunastu dań do wyboru.

Można od razu zamówić dania na dłuższy okres, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby na początek zamówić jedynie pakiet próbny na 2 czy 3 dni. Pozwoli on ocenić zdolności kulinarne kucharzy i stwierdzić, czy styl przyrządzanych posiłków jest kompatybilny z naszymi preferencjami.

Dodaj komentarz