Czym należy się sugerować przy zakupie odkurzacza?

Czym należy się sugerować przy zakupie odkurzacza?

Warto wiedzieć, że obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża liczba wysokiej jakości odkurzaczy renomowanych producentów. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że klienci mają problem z podjęciem właściwej decyzji. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przy zakupie odkurzacza?

Moc silnika odkurzacza

Rekomendowane jest wzięcie pod uwagę mocy silnika omawianego urządzenia. Godny uwagi jest fakt, że im wyższa będzie moc, tym użytkownik będzie miał większą pewność, że produkt będzie efektywnie sprzątał. Godny uwagi jest fakt, że od 2017 roku maksymalna moc silnika domowego odkurzacza może wynosić 900 W. Produkty o takiej mocy rekomendowane są wszystkim osobom posiadającym dywany z długim włosiem. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że większa moc zagwarantuje zdecydowanie lepszą wydajność pracy. Użytkownicy, którzy są zainteresowani zaopatrzeniem się w urządzenie do paneli lub wykładzin, powinni zaopatrzyć się w model o niższej mocy silnika.

Moc ssania odkurzacza

Warto mieć świadomość, że moc ssania odkurzaczy będzie związana z mocą silnika. Nie wszyscy wiedzą, że produkty wyposażone w słaby silnik również mogą mieć efektywne ssanie. Bardzo dużo będzie bowiem zależało od rozwiązań technologicznych, które zostały zastosowane przez określonego producenta. Należy pamiętać, że moc ssania jest podawana w watach (W). Ponadto w zdecydowanej większości przypadków domowe urządzenia będą posiadały moc ssania na poziomie oscylującym od 50 do 600 W. W przypadku standardowego używania odkurzacza w zupełności wystarczy moc od 300 do 400 W.

Klasa skuteczności odkurzania

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że unijne przepisy zobowiązują producentów omawianych produktów do używania ujednoliconej etykiety produktowej. Nie wystarczy podać tylko informacji o mocy silnika, ale również klasie energetycznej odkurzacza. Obecnie można znaleźć dane dotyczące klasy skuteczności odkurzania zarówno na dywanie, jak i twardej podłodze. Godny uwagi jest fakt, że firmy mierzą wspomniany aspekt wskaźnikiem zbierania kurzu

Klasa efektywności energetycznej odkurzacza

Jak wiadomo odkurzacz zaliczany jest do sprzętów używanych sporadycznie i przez stosunkowo krótki czas. Rekomendowane jest jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie uwzględnienie klasy efektywności energetycznej produktu. Należy mieć świadomość, że na etykiecie urządzenie można znaleźć informację na temat wypadkowej zużycia energii, a także skuteczności odkurzania. Jest ona wyrażona w skali od A+++ do D. Warto wiedzieć, że produkty A+++ będą gwarantowały użytkownikom najwyższą efektywność. Zalecane jest także znalezienie informacji na temat przewidywanego rocznego zużycia energii wyrażonego w kilowatogodzinach na rok.

Poziom hałasu odkurzacza

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że część domowych odkurzaczy będzie generowała hałas. Może on oczywiście bardzo przeszkadzać w trakcie odpoczynku. Nie wszyscy klienci wiedzą jednak przed zakupem, który z modeli dostępnych w ofercie asortymentowej danego producenta jest cichy. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zweryfikowanie informacji znajdujących się na etykiecie na temat poziomu hałasu przy maksymalnych obrotach silnika. Jak wiadomo wyrażany jest on w decybelach. Godny uwagi jest fakt, że według standardów europejskich poziom hałasu odkurzaczy nie może przekraczać 80 decybeli. Należy mieć świadomość, że ciche odkurzacze powinny odznaczać się poziomem hałasu, który będzie zbliżony do spokojnej rozmowy. Nie może zatem przekraczać 60 decybeli.

Dodaj komentarz