Czym jest team building? Jak zorganizować team building w górach?

Czym jest team building? Jak zorganizować team building w górach?

Każda osoba zarządzająca firmą lub manager mający pod sobą grupę pracowników, powinni wiedzieć, jak ważne jest to, by zespół był zgrany. Dobre relacje między pracownikami poprawiają atmosferę w pracy, wpływają pozytywnie na ich morale, zaangażowanie w służbowe obowiązki, a także ułatwiają rozwiązywanie konfliktów. O to, by zatrudniane w firmie osoby umiały ze sobą współpracować należy dbać każdego dnia, jednak warto też wykorzystać do tego wyjazdy integracyjne.

Czym jest team building?

Team building to z angielskiego budowanie zespołu, rozumiane jako wszelkiego rodzaju formy integracji, dzięki którym poszczególni członkowie wzajemnie poznają swoje mocne i słabe strony, ale nie tylko. Team building służy również temu, aby poznać się nawzajem, zdefiniować wzajemne role zespołowe oraz nauczyć się współpracy. Bardzo często tego typu zajęcia skutkują wzbogaceniem relacji w grupie pracowników, ich integracji, tworzeniu poczucia wzajemnego zaufania, a nawet zawieraniu przyjaźni. To także szansa, aby poznać się od strony prywatnej, dowiedzieć się o współpracownikach czegoś, co nie zostałoby ujawnione podczas codziennych kontaktów w pracy.

Gry zespołowe, zabawy i konkursy są bardzo często częścią wyjazdów firmowych. Zmiana otoczenia, możliwość zdystansowania się od codziennych problemów sprzyja otwieraniu się na siebie i zacieśnieniu znajomości. Jeśli zależy ci na skutecznej integracji pracowników, zajęcia typu team building w górach zorganizuj z pomocą bcamp.pl.

Jak zorganizować team building w górach?

Górskie tereny dają niezwykle dużo możliwości w kontekście organizacji zajęć integracyjnych dla firm. Bliskość i dostępność przyrody jest nieoceniona o każdej porze roku. Wiele górskich miejscowości oferuje takie atrakcje, jak parki linowe, czy paintball, które tylko z pozoru służą wyłącznie rozrywce. W lasach można zorganizować marsz na orientacje, który stanowi świetne ćwiczenie współpracy pomiędzy pracownikami. To tylko parę propozycji, pozostaje jednak pytanie, jak coś takiego zorganizować?

Żaden prezes firmy nie ma czasu, aby osobiście przygotowywać zajęcia typu team building, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z osobami, które organizacją wyjazdów integracyjnych dla firm zajmują się na co dzień. Dzięki takiemu wsparciu możemy mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, a uczestnicy wyjazdu będą mieli zagwarantowaną świetną zabawę.

Przykłady zajęć team building

Jak już wspomnieliśmy, do budowania zespołu świetnie nadają się takie rozrywki, jak park linowy, czy paintball oraz marsz na orientacje, ale to nie wszystko. Nauka planowania, zarządzania zespołem, czy współpracy może się odbywać podczas zabaw typu Mega Twister, Skaczące Rury, Wieloosobowe Narty, Potrójne Spodnie, Wieża, Konkurencje Drwala, unihokej, przeciąganie liny, czy Przeprawa Dywanowa. Co ważne, tego typu wyjazdy integracyjne mogą mieć miejsce w czasie całego roku, nie tylko latem.

Dodaj komentarz