Co warto zobaczyć w Londynie?

Co warto zobaczyć w Londynie?

Londyn to miasto, którego nie sposób zobaczyć nawet w ciągu kilkudniowej wycieczki. Być może właśnie z tego powodu tak wielu ludzi wciąż powraca do miasta i eksploruje go po raz kolejny i znów przekonuje się, że niewiele o nim wie. To miasto pełne kontrastów, w którym królewska aura przeplata się z nowoczesnością i tolerancją, której nie doświadczymy w żadnym innym angielskim mieście. Multikulturowość, żywa muzyka, sztuka uliczna i poczucie, że wszystko jest możliwe to kwintesencja Londynu, która sprawia, że jest jednym z najchętniej obleganych miejsc na całej planecie. Jest przy okazji jednym z najdroższych miast, choć warto wiedzieć, że wiele atrakcji będziemy mogli zobaczyć zupełnie za darmo.

Artysta bez twarzy

Wielu entuzjastów sztuki ulicznej przybywa do Londynu z myślą, że miasto jest wręcz w całości pokryte pracami Banksy’ego, a przynajmniej, że jego prace czają się za każdym rogiem. Niestety to błędne podejście, bo trzeba się troszkę nagimnastykować, żeby faktycznie stanąć twarzą w twarz z pracą tego wybitnego artysty. Jest niezwykle płodny i jego prace są obecne w mieście, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Londyn to ogromne miasto i przyzwyczaja do pokonywania ogromnych dystansów. Warto jednak zaopatrzyć się w mapę prac, dzięki czemu będziemy mogli sprawnie dojść do tych dzieł, które mamy niejako “pod ręką”. Niesamowita pomysłowość, sarkazm i poczucie humoru sprawiają, że jego prace cieszą się ogromną popularnością. Ponadto, od wielu lat nie sposób dotrzeć do informacji, kim tak naprawdę jest artysta, co powoduje, że intryguje jeszcze bardziej.

Darmowych atrakcji ciąg dalszy

National Gallery to miejsce, do którego warto udać się z kilku względów. Po pierwsze, ta fantastyczna galeria sztuki kryje w sobie dzieła najwybitniejszych artystów wszech czasów, a po drugie, wstęp do niej jest całkowicie bezpłatny. To idealne rozwiązanie dla pasjonatów sztuki, którzy z pewnością będą potrzebowali kilku dni na opanowanie wszystkich dzieł. Największą popularnością cieszą się prace Gustava Klimta, Rembrandta oraz Vincenta van Gogha. Galeria znajduje się w północnej części Trafalgar Square, a więc w centrum miasta. Odkąd kolekcja spoczęła w obecnym budynku tylko raz obrazy opuściły swój dom, a działo się to w sierpniu 1939 roku, czyli w przededniu II Wojny Światowej. Wówczas zdecydowano, że dzieła powinny znaleźć się w nieco bezpieczniejszej lokalizacji, dlatego zdecydowano się na owianą tajemnicą lokalizację w Walii oraz Gloucestershire, gdzie spokojnie przetrwały cały okres wojny.

Dodaj komentarz