Ile kosztuje dieta pudełkowa? Cena nie jest tak duża jak myślisz!

Ile kosztuje dieta pudełkowa? Cena nie jest tak duża jak myślisz!

Dieta pudełkowa to bardzo popularne rozwiązanie na zdrowe odżywianie. Polega ona na tym, że każdego dnia pod Twoje drzwi będzie trafiać torba wypełniona pudełkami ze zdrowym jedzeniem. W zależności od pakietu, który zamówisz, może to być od jednego do aż pięciu posiłków. Taki sposób odżywiania możemy znać przede wszystkim z mediów społecznościowych, na których celebryci i influencerzy chwalą się swoimi dietami pudełkowymi. Jednak czy zwykła osoba może sobie pozwolić na zakup zdrowego cateringu?

Ile kosztuje dieta pudełkowej i od czego zależy jej cena?

Dieta pudełkowa składająca się z 5 posiłków kosztuje od 40 do nawet 100 zł za dzień. Od czego zależy tak duża różnica cenowa? Przede wszystkim od tego, jaki wariant diety wybierzemy. Zależnie od tego, czy wybierzemy dietę redukcyjną, keto czy wege jej cena może się znacząco różnić. Firmy cateringowe https://afterfit-catering.pl/aglomeracja-slaska oferują swoim klientom wiele różnych pakietów diet, na które składa się różna ilość kalorii oraz rodzai produktów.

Jak łatwo jest się domyślić, z im większej ilości posiłków będzie się składać dieta, tym większa będzie jej cena. Jeśli nie chcesz od razu zamawiać 4 czy 5 posiłków to możesz zamówić jedynie obiad lub śniadanie i podwieczorek. Kombinacji jest wiele i wszystko zależy od Twoich potrzeb. Nie musisz też zamawiać diety pudełkowej codziennie. Możesz to robić tylko w wybrane dni, w których np. nie masz czasu lub chęci na gotowanie.

Co ciekawe dieta pudełkowa wcale nie jest droższa od wizyt w restauracji. Jest też tylko niewiele droższa niż samodzielne gotowanie posiłków. Jeden, zdrowy obiad w diecie pudełkowej po przeliczeniu kosztuje mniej niż większość obiadów w restauracjach. Z kolei, jeśli chodzi o samodzielne gotowanie, to na nie także trzeba wydać sporo pieniędzy.

Dieta pudełkowa kontra samodzielne gotowanie – co bardziej się opłaca?

Koszty związane z samodzielnym gotowaniem to nie tylko kupno produktów. Aby móc ugotować sobie posiłek trzeba dojechać do sklepu, co wiąże się z koniecznością kupienia paliwa. Niezbędna jest też woda, gaz i prąd, za które przecież trzeba płacić. Oprócz kosztów jedzenia trzeba więc doliczyć pozostałe rzeczy, o których wspomnieliśmy.

Kupując dietę pudełkową, możesz zaoszczędzić czas, a jej cena wcale nie jest tak duża, jak mogłoby się wydawać. Zazwyczaj jest to rozwiązanie tylko niewiele droższe od samodzielnego gotowania. Warto spróbować, aby samodzielnie się o tym przekonać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.